Procházková ve svém komentáři upozorňuje především na to, že i když politici zdůrazňují rizika uprchlické krize, neměli bychom zapomínat, že její příčinou jsou války. Popisuje příběh tlumočníka Achmadully Popaly, který Afghánistán opustil z důvodu obav o svůj život. „Jenže do kýženého bezpečí a prosperity nedošel. Extremisté ho lapili dřív, než se stačil rozpustit v tisících jemu podobných, kteří se hrnou do našich pěkně vystlaných teplých evropských domovů,“ popisuje redaktorka.
Podle ní se v našich médiích nedozvíme příliš informací o tom, jak Afghánci dnes a denně umírají v důsledku bojů, teroristických útoků nebo poprav. „Ani o skutečném stavu věcí v Sýrii, natož pak v tak často zmiňované Eritreji. Na stránkách novin a obrazovkách televizí totiž nezbývá místo pro relevantní informaci o důvodech, které vedou statisíce a miliony lidí, aby opustili své domovy. Mediální prostor je totiž zaplněn hlavním tématem současné uprchlické krize – a tím je náš strach. Obavy o náš blahobyt. O evropské hodnoty, sociální systémy a dodržování nočního klidu,“ pozastavuje se Procházková a konstatuje, že takto je to špatně. Měli bychom znát raději osudy, motivaci a minulost těchto lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef