Zeman mi tu medaili ani neměl dávat. Už ho nepodpořím, odvděčil se prezidentovi režisér Filip Renč

05.09.2017 6:45

Režisér Filip Renč sice v minulosti natočil volební spot pro prezidenta Miloše Zemana, získal od něj i Medaili Za Zásluhy, nyní však v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že současnou hlavu státu v prezidentské kampani nepodpoří.

Zeman mi tu medaili ani neměl dávat. Už ho nepodpořím, odvděčil se prezidentovi režisér Filip Renč
Foto: archiv Miloše Zemana
Popisek: Volební klip prezidenta Miloše Zemana
"K politickým věcem se nebudu teď, v těchto dnech a měsících vůbec vyjadřovat," poznamenal Renč, jenž v roce 2014 dostal vyznamenání od současného prezidenta. Jak však nyní podotkl, k ničemu jej to nezavazuje. 
 
"Vyznamenání dostanete a máte ho. Myslím si, že by se ani umělcům státní vyznamenání, tedy žijícím, neměla asi udělovat, že to jenom vzbuzuje úplně nesmyslnou nevoli a závist," distancoval se následně de facto od svého ocenění. Podle něj je totiž velice subjektivní, komu hlava státu vyznamenání dá. "Většinou to samozřejmě prezidenti dávají svým oblíbencům nebo blízkým spolupracovníkům, nebo umělcům, které mají rádi," dodal.

Původní text ZDE.

"Já si myslím, že jsem na to ocenění příliš mlád a mám přílš málo zásluh, abych si ho na sto procent zasloužil," poznamenal závěrem ke svému vyznamenání.
 
Když se jej pak moderátor Jiří Kubík zeptal, proč již nevyjádří podporu někomu z politiků, odvětil. "Stačilo to jednou. Snášet atak od různých médií je velice nepříjemný. Nemám to zapotřebí. Politiku budu řešit soukromě a ne nějakým způsobem na veřejnosti," řekl rázně Renč, jenž v letošním roce natočil mimo jiné i klipy pro již zaniklou dvojkoalici KDU-ČSL a STAN.
 
"Filip Renč z rozhovoru odcházel s pocitem, že si dobrovolně sedl na lavici obžalovaných. Já si naopak považuju toho, že dokázal v klidu odpovídat a vysvětlit, jak pracuje s emocemi ve volebních klipech, proč erotickou scénu Baarové a Gobbelse musely zahalit plameny z krbu, proč mu jeho podpora Zemanovi způsobila problémy a proč od něj vlastně neměl dostat vyznamenání. Pro mě bezesporu zajímavý vhled do uvažování úspěšného režiséra," poznamenal pak k rozhovoru na svém facebookovém profilu moderátor Jiří Kubík.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server

18:36 Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server

Deutsche Bank stojí podle portálu ZeroHedge před možným bankrotem. V několika minulých týdnech své i…