Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí do Soči i Štrasburku

08.01.2014 12:00 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman s novým rokem obnovuje zahraniční cesty. Jako první zamíří počátkem února do ruského Soči, kde se zúčastní večeře u příležitosti zahájení zimních olympijských her. Poté pojede do Evropského parlamentu ve Štrasburku, do Srbska a Slovinska. V Praze naopak přivítá prezidenty Arménie, Uzbekistánu, Makedonie a Ukrajiny. S desítkou hlav států se sejde na pražském summitu Východního partnerství. Přivítá také předsedu Evropské komise Josého Barrosa. ČTK to sdělil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí do Soči i Štrasburku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

"Celkově se tedy v různých formátech prezident setká za následující čtyři měsíce se zhruba až dvacítkou prezidentů jiných zemí, což je program náročný, vzhledem k pokračujícím návštěvám krajů," uvedl Kmoníček.

Cesty do regionů a zahraničí Zeman přerušil na podzim, když si poranil nohu. Lékaři mu nařídili klid a prezident se léčil na zámku v Lánech. Až s příchodem nového roku obnovuje hlava státu jak návštěvy krajů, tak cesty do zahraničí. V příštím týdnu má v plánu navštívit Karlovarský kraj.

Do ruského Soči Zeman zamíří na úvod olympiády. Již dříve řekl, že na rozdíl od svého německého protějšku Joachima Gaucka nebude vrcholnou sportovní událost bojkotovat. Je prý ale připraven v Rusku říct svůj názor na tamní stav lidských práv.

Olympijské hry řada osobností bojkotuje v reakci na ruský zákon, který zakazuje propagaci homosexuality. Zeman se má v Soči zúčastnit recepce hlav států, kterou pořádá prezident Vladimir Putin spolu s ministrem sportu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…