Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí do Soči i Štrasburku

08.01.2014 12:00

Prezident Miloš Zeman s novým rokem obnovuje zahraniční cesty. Jako první zamíří počátkem února do ruského Soči, kde se zúčastní večeře u příležitosti zahájení zimních olympijských her. Poté pojede do Evropského parlamentu ve Štrasburku, do Srbska a Slovinska. V Praze naopak přivítá prezidenty Arménie, Uzbekistánu, Makedonie a Ukrajiny. S desítkou hlav států se sejde na pražském summitu Východního partnerství. Přivítá také předsedu Evropské komise Josého Barrosa. ČTK to sdělil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

Zeman obnovuje zahraniční cesty, poletí do Soči i Štrasburku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

"Celkově se tedy v různých formátech prezident setká za následující čtyři měsíce se zhruba až dvacítkou prezidentů jiných zemí, což je program náročný, vzhledem k pokračujícím návštěvám krajů," uvedl Kmoníček.

Cesty do regionů a zahraničí Zeman přerušil na podzim, když si poranil nohu. Lékaři mu nařídili klid a prezident se léčil na zámku v Lánech. Až s příchodem nového roku obnovuje hlava státu jak návštěvy krajů, tak cesty do zahraničí. V příštím týdnu má v plánu navštívit Karlovarský kraj.

Do ruského Soči Zeman zamíří na úvod olympiády. Již dříve řekl, že na rozdíl od svého německého protějšku Joachima Gaucka nebude vrcholnou sportovní událost bojkotovat. Je prý ale připraven v Rusku říct svůj názor na tamní stav lidských práv.

Olympijské hry řada osobností bojkotuje v reakci na ruský zákon, který zakazuje propagaci homosexuality. Zeman se má v Soči zúčastnit recepce hlav států, kterou pořádá prezident Vladimir Putin spolu s ministrem sportu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …