Zeman poradil lidem na náměstí, jaké politiky mají hnát bičem. Pak přednesl vtip o jedné ošklivé poslankyni

29.05.2017 17:55

Prezident Miloš Zeman se při své cestě po Jihomoravském kraji zastavil na náměstí v Ivančicích. Na Paleckého náměstí před radnicí uvítal pana prezidenta hlasitý potlesk a bouřlivý jásot. Zeman se s lidmi pozdravil a spustil předvolební agitaci. Agitaci ve prospěch celé České republiky. V nadsázce sám sebe označil za „domýšlivého náfuku“. Oznámil také, kdo vyhraje volby, a dostal pusu od hezké mladé dívky.

Zeman poradil lidem na náměstí, jaké politiky mají hnát bičem. Pak přednesl vtip o jedné ošklivé poslankyni
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.
reklama

„Říká se, že ten, kdo mluví déle než deset minut, říká v jedenácté a další minutě samé nesmysly. Já proto nebudu mluvit déle, a kdybych déle mluvil, tak mě zarazte. Protože prezident má právo povolávat si ministry, neříkám na kobereček, ale k pohovoru, tak s nimi hovořím a předávám jim to, co se dozvím,“ řekl Zeman zaplněnému náměstí. Lidé stáli na náměstí před radnicí a prezidentova slova bedlivě poslouchali.

Vyjádřil se i k lidem, kteří na zaplněném náměstí zvedali červené karty. „Chtěl bych vám všem za to poděkovat, i tomu půl procentu, které vyjadřuje nesouhlas. Máme demokracii,“ uznal.

Následně prezident občany vyzval, aby šli k volbám a dal jim drastický příklad. „Pokud by k volbám přišel jeden jediný volič, rozhodl by o složení celého parlamentu. Strana, kterou by tento jedinec volil, by získala všech 200 mandátů. Co tím chci říci. Ti, kteří nevolí, ve skutečnosti volí, ale nevědí o tom, protože oni volí tu stranu toho jednoho jediného voliče. Být pasivní neznamená, že někoho potrestáte,“ varoval prezident zaplněné náměstí.

„Z voleb možná vzejde společenství politiků, kteří budou myslet více na sebe a na koryta než na občany. Tak se nedívejte jen na programy, ale také na jednotlivé kandidátky,“ apelovala hlava státu na voliče.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman podle vlastních slov zahájil předvolební kampaň a jako správný prognostik také oznámil, kdo vyhraje volby.

„Zahájil jsem předvolební agitaci. Ne pro sebe a ne pro nějakou politickou stranu, ale pro Českou republiku. Tahle republika vás potřebuje. Potřebuje, abyste ve volbách odevzdali svůj hlas a rozhodli se znalostí věci. A protože jsem prognostik, tak vám řeknu svoji prognózu, která bude mít stoprocentní pravděpodobnost. Vyhraje ten nejlepší,“ ohlásil prezident.

Důrazně varoval před politiky, kteří prohlašují, že chtějí sloužit občanům, ale neslibují nic konkrétního. „Fráze, že politici slouží občanům, slýcháme od politiků, kteří si chtějí co nejvíc nakrást. Nevěřte politikům, kteří vám řeknou, že vám chtějí sloužit. Zeptejte se ho, co udělá konkrétně. Politiky, kteří nedávají konkrétní sliby, by měl každý občan hnát bičem,“ vyjádřil své přesvědčení Zeman.

Konstatoval také, že existuje jedno téma, na kterém se politici shodnou napříč politickým spektrem.  Když dojde na debatu o jejich platech, nechtějí si na ně nechat sáhnout a jako jeden muž se „drží svého koryta".