Zeman prý chystá popravu muže, kterého nemá rád

29.01.2019 12:09

Šéf Národní galerie Jiří Fajt leží v žaludku prezidenta Miloše Zemana. Jak píše server iDNES.cz, o možnosti, že by byl Fajt odvolán výměnou za to, že ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) získá politickou podporu, spolu oba muži měli hovořit minulý týden ve středu.

Zeman prý chystá popravu muže, kterého nemá rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt

Staněk podle všeho chce na tento „obchod“ přistoupit. Jeho jméno totiž patří mezi ty, o nichž se mluví v souvislosti s výměnami šéfů resortů. V případě, kdy totiž bude mít za sebou hlavu státu, jeho odvolání bude složitější. 

A Zeman má s Fajtem dlouhodobé spory, jež začaly prezidentovým odmítnutím jej jmenovat profesorem.

Původní text ZDE

„Staněk z toho teď má těžkou hlavu. Pokud nevyhoví, naštve si Zemana. Když Fajta odvolá, půjdou proti němu zase kulturní fronta a média,“ uvedl k tomu jeden ze socialistů pro server iDNES.cz. Ministr kultury Antonín Staněk jen uvedl, že takováto úvaha zatím není, situaci v Národní galerii však monitoruje.

Odmítl však, že by věc byla tématem schůzky s prezidentem Milošem Zemanem. „Mohu prozradit, že se s panem prezidentem bavili o tom, že pokud bude definitivně schváleno zdanění církevních restitucí, mělo by jít takto získaných 380 milionů korun ročně přímo na opravy kulturních památek, samozřejmě včetně těch církevních,“ řekl pak ke schůzce hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…