Zeman prý překročil další hranici civilizovaného světa. Gazdík v rádiu také vykládal, jak se těší na odchod z politiky

29.10.2014 19:27

Místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls řekl pár slov k vyznamenáním, které u příležitosti státního svátku udělil prezident republiky Miloš Zeman. Ocenil fakt, že se vyznamenání dočkal i komunisty zavražděný farář Toufar. Velmi kriticky se ale vyjadřoval k prezidentově cestě do Číny a především k návratu z ní. Nakonec promluvil i o TOP 09.

Zeman prý překročil další hranici civilizovaného světa. Gazdík v rádiu také vykládal, jak se těší na odchod z politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

„Já jsem navrhl pana faráře Toufara a jsem strašně rád, že pan prezident mému návrhu vyhověl. Pokud vím, tak sněmovna navrhla asi dvacet jmen a pan prezident si vybírá. Za sněmovnu byla vyznamenána paní Gorbaněvská a pan farář Toufar,“ prozradil hned v úvodu Gazdík.

Cesta s PPF je prý nepřijatelná

Následně se vyjádřil k faktu, že se prezident Zeman vrátil z Číny soukromým letadlem firmy PPF miliardáře Petra Kellnera. „To je něco v civilizovaném světě zcela nemožného, znamená to další překročení hranice,“ rozčílil se Gazdík. Kdyby to bylo naopak, je to v pořádku, ale takto se zdá, že majitel soukromé firmy je významnější než prezident. Zeman navíc podle jeho názoru zašel příliš daleko v projevech na čínské půdě, když se o Tibetu a Tchaj-wanu vyjádřil jako o součástech Číny. Podle Gazdíka přitom pošlapává směřování zahraniční politiky, která se tu budovala dvě desítky let.

V pořadu také zaznělo, že se Gazdík těší na odchod z politiky. V budoucnu by se rád stal učitelem a ředitelem školy. Prozatím se ale cítí být politikem, který drží slovo, pročež hodlá dodržet smlouvu s TOP 09. Ale jde podle jeho názoru o stranu, která má budoucnost? To podle Gazdíka závisí na tom, jestli strana dokáže zanalyzovat chyby v komunálních a senátních volbách a vyvodit z nich potřebné změny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…