Zeman se dnes v Kyjevě setká s Janukovyčem

21.10.2013 6:37 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se dnes v Kyjevě setká se svým ukrajinským protějškem Viktorem Janukovyčem. Ještě před cestou Zeman řekl, že chce svou návštěvou podpořit sbližování Ukrajiny s Evropskou unií. Při setkání s Janukovyčem se tak zřejmě nevyhne debatě o situaci vězněné expremiérky Julije Tymošenkové.

Zeman se dnes v Kyjevě setká s Janukovyčem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Svou návštěvu Jihomoravského kraje zakončil prezident v Kyjově

Právě jejím propuštěním unijní státy podmiňují uzavření asociační dohody s Kyjevem, kterou by chtěla Ukrajina podepsat už za měsíc. Zeman při letošním setkání s německým prezidentem Joachimem Gauckem údajně kritizoval zacházení Ukrajinců s bývalou předsedkyní vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stinné okamžiky z Fialovy show: Jak se hejtman Kuba styděl

18:59 Stinné okamžiky z Fialovy show: Jak se hejtman Kuba styděl

Premiér Petr Fiala se na pódiu předvádí, zatímco jeho stranický kolega z ODS se v publiku tiše stydí…