Zeman už vzdal další kandidaturu, soudí zkušený novinář

08.04.2015 7:16

Protřelý politický reportér Václav Dolejší spekuluje v Hospodářských novinách o příští Zemanově kandidatuře na post prezidenta. Dolejší tak usuzuje, jelikož dle něj Miloš Zeman „pouští“ z hradu důležité lidi. Nedávno prý podepsal hradnímu ceremoniáři Jindřichu Forejtovi pověřovací dekret, který mu umožní v roce 2017 být velvyslancem ve Vatikánu.

Zeman už vzdal další kandidaturu, soudí zkušený novinář
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Zeman na setkání s občany Mimoně

Dle Dolejšího se má stát Forejt velvyslancem jen těsně před koncem Zemanova mandátu, spekuluje tak nad tím, jakou to má souvislost. Podle Dolejšího přislíbil Miloš Zeman post velvyslance USA Hynkovi Kmoníčkovi, který je hradním šéfem zahraničního odboru.

 Dolejší se tak zamýšlí, zda Zeman vůbec plánuje obhajovat svůj post v prezidentských volbách v roce 2018, jelikož pouští důležité lidi z Hradu. Dle něj hradní mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že Zeman oznámí svou možnou kandidaturu až rok před vypršením mandátu. „Personální odchody dvou lidí, byť důležitých, v rozhodování nejsou podstatné,“ prohlásil prý Ovčáček. Dále prý hradní mluvčí řekl, že se Zeman bude rozhodovat o možné kandidatuře na základě veřejného mínění a dalších aspektů. „To může být více věcí. Například podle aktuální společenské situace, zda bude cítit podporu veřejnosti, že má pokračovat, nebo jací budou ostatní kandidáti,“ dodal Ovčáček.

Podle Dolejšího Zeman nikdy v historii neobhajoval svůj post, zmínil například období, kdy byl premiérem, avšak po skončení mandátu prý oznámil, že nehodlá ve své funkci pokračovat a určil Vladimíra Špidlu jako svého nástupce. Dle Dolejšího se Zeman v současné době chová tak, jako by neplánoval příští kandidaturu, prý se nechová dostatečně umírněně a dává přednost konfrontačnímu stylu. Zeman prý ztratil dokonce třetinu svých voličů, píše Dolejší.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…