Zeman vystoupil na veřejnosti. Zase byla legrace, ale i poučení diváků

31. 1. 2018 15:30

Prezident Miloš Zeman předstoupil před muže a ženy, kteří čekali na své jmenování na posty soudkyň a soudců. Zeman je jmenoval a předal jim několik svých mouder. Konstatoval mimo jiné, že si dovede představit případy, ve kterých by České republice prospělo, pokud by naše justice ohrozila českou vládu.

Zeman vystoupil na veřejnosti. Zase byla legrace, ale i poučení diváků
Foto: Česká televize
Popisek: Debata kandidátů na prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v Rudolfinu v režii České televize

Na úvod se Zeman omluvil, že na ceremoniál dorazil pozdě. Prý musel napřed vyřešit telefonát izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, který mu gratuloval ke znovuzvolení. Poté soudcům, kteří právě složili slib, předal několik mouder.

V prvé řadě je požádal, aby věnovali pozornost případům komunálních politiků, kteří jsou pronásledováni za svá rozhodnutí. V 85 procentech takových případů jsou prý nakonec tito komunální politici osvobozeni.

Zeman v této souvislosti zavzpomínal na výrok o justiční mafii, který kdysi použila bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. Zeman ji označil za svou dobrou přítelkyni a připomněl přítomným, že výrok se vztahoval i na místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru, který měl prohlásit, že „je-li ohrožena vláda, musí spravedlnost ustoupit stranou“. Místo abych se nad tím pohoršoval, chtěl bych úměrně své nátuře dodat, že si dovedu představit vlády, jejich ohrožení českou justicí, by bylo velice prospěšné pro českou společnost,“ podotkl prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Současně však ocenil, že si soudci zachovali tvář a neodsuzovali komunální politiky. Tlaku policie navzdory. Většina komunálních politiků jsou podle Zemana srdcaři. Ví to, protože se s celou řadou z nich setkal při cestách po krajích. Suďte spravedlivě, ale přijde-li vám pod nůž funkcionář malé obce, který trpí úzkostí z toho, že ho zavřou kvůli předražené kanalizaci nebo něčemu podobnému, buďte na něj laskaví a uděláte dobrý skutek,“  požádal nové soudce prezident.

„A můžeme jít,“ ohlásil Zeman a odkráčel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen. Ignoranti ze státního zastupitelství. Lidé vidí tu nespravedlnost

17:50 Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen. Ignoranti ze státního zastupitelství. Lidé vidí tu nespravedlnost

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Většina členů horní …