Zemane, k Trumpovi se ani nepřiblížíš, nebo tě ochranka vynese! slyšel prezident v Bruselu a smutkem se opil jak Dán. Má bordel v hlavě. Bílý dům s ním nechce mít nic společného, kvůli Rusku, tvrdí novinář Kmenta

22.6.2017 11:21 dop.

Proč se prezident Miloš Zeman nemůže „vetřít“ k americké hlavě státu Donaldu Trumpovi? Na tuto otázku odpověděl ve svém komentáři na facebookovém profilu novinář Jaroslav Kmenta.

Zemane, k Trumpovi se ani nepřiblížíš, nebo tě ochranka vynese! slyšel prezident v Bruselu a smutkem se opil jak Dán. Má bordel v hlavě. Bílý dům s ním nechce mít nic společného, kvůli Rusku, tvrdí novinář Kmenta
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta

„Jistě jste si už všimli, jak úpěnlivě se snaží Virotik Miloš Zeman dostat k Donaldu Trumpovi. Jak usiluje o nějaký – byť jen malý a letmý – kontakt s prezidentem Spojených států. Zeman to totiž moc chce a také potřebuje. Chce to, aby uspokojil své ambice být globálním státníkem, což je ale spíše důsledek jeho ‚bordelu v hlavě‘, než nějaký zdravý úsudek a reálný stav,“ poznamenal Kmenta. Potřebuje to podle jeho slov zejména proto, aby dokázal svým potenciálním voličům v Česku, že ve světě není přijatelný jen pro politbyro v Pekingu nebo v Rusku. 

„Jistě si také pamatujete, jak koncem května na setkání vrcholných politiků NATO v Bruselu odcházel Zeman nešťastný, že se nesetkal právě s Trumpem. Tehdy jsme si všichni mysleli, že to bylo proto, že byl prostě opět pod parou a že pak nestíhal k Trumpovi ani dojít, či si dokonce jenom vyslechnout jeho projev... Jenže podle zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí se to mělo celé trochu jinak. Na Zemanovy snahy dostat se k Trumpovi – se totiž dost nelibě dívají jak samotný Trump, tak i americká diplomacie,“ poznamenal Kmenta. 

Anketa

Odvádí Milan Chovanec ve funkci ministra vnitra dobrou práci?

6%
94%
hlasovalo: 5573 lidí

Krátce před summitem prý Zeman dostal varování od „strýčka Sama“, že pokud se bude v Bruselu snažit přiblížit do blízkosti Trumpa – i jen proto, aby mu v kuloárech na 20 vteřin podal ruku – tak bude tvrdě „odcloněn“ Trumpovým doprovodem.

„Zřejmě proto se pak Zeman uvedl do virózy a na projev už neměl odvahu a ani chuť jít... Zemana varovný vzkaz údajně dost šokoval a nebyl schopen v Bruselu chvíli ani mluvit. Teprve pak se zlil ‚jako Dán‘, a před kamerami pak blekotal něco o boji proti terorismu...“ poznamenal Kmenta kriticky. 

„Americkou administrativu popuzují podle diplomatických zdrojů Zemanovy úzké vazby na Kreml. Američtí poradci proto Trumpovi doporučili, aby báťušku Zemana raději nepřijímal, ani se s ním nefotil. Pro strýčka Sama je to nepřijatelné zejména v této době, kdy jej část jeho vlastních médií a zpravodajské komunity považuje za vazala Kremlu. Trumpův tým údajně dožralo také to, když se dozvěděl, že si Zemanův poradce Martin Nejedlý chtěl najmout prestižní americkou lobbistickou agenturu, která dělala pro republikány a která měla za hromadu peněz dostat Virotika na setkání s prezidentem do Bílého domu,“ dodal Kmenta se slovy, že z téhle akce je v USA poměrně velký skandál. Američané to prý vyšetřují jako jeden z dalších ataků Kremlu na „úřad prezidenta USA“.

„Náš Virotik tedy má a bude mít se svým vysněným skamaráděním s DT dost velký problém. Proto přišel plán bé, tedy soukromá audience u Její Výsosti královny Alžběty II. v Londýně. Ale to je holt spíše jen o fotce do rodinného alba. Vlivově je to o ničem. Stejně jako jeho dnešní setkání s bývalou manželkou Trumpa paní Ivanou, která se v Praze zúčastnila galavečeru lobbistické organizace CZECH TOP 100 na Pražském hradě. Ať se snaží, jak se snaží, Miloš Zeman bude pro Západ pořád jen pan Nikdo a zřejmě zůstane i nadále jen směšnou figurkou na šachovnici Kremlu,“ uzavřel Kmenta ostře.

Celý příspěvek Jaroslava Kmenty:

ZE ZÁKULISÍ HRADU

Proč se Zeman nemůže vetřít k Trumpovi

Jistě jste si už všimli, jak úpěnlivě se snaží Virotik Miloš Zeman dostat k Donaldu Trumpovi. Jak usiluje o nějaký – byť jen malý a letmý – kontakt s prezidentem Spojených států.

Zeman to totiž moc chce a také potřebuje.

Chce to, aby uspokojil své ambice být globálním státníkem, což je ale spíše důsledek jeho „bordelu v hlavě“, než nějaký zdravý úsudek a reálný stav.

A potřebuje to zejména proto, aby dokázal svým potenciálním voličům v Česku, že ve světě není přijatelný jen pro politbyro v Pekingu, nebo pro politbyro Velkého Vladimíroviče Putina.

Jistě si také pamatujete, jak koncem května na setkání vrcholných politiků NATO v Bruselu odcházel Zeman nešťastný, že se nesetkal právě s Trumpem.

Tehdy jsme si všichni mysleli, že to bylo proto, že byl prostě opět pod parou a že pak nestíhal k Trumpovi ani dojít, či si dokonce jenom vyslechnout jeho projev…

Jenže podle zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí se to mělo celé trochu jinak. Na Zemanovy snahy dostat se k Trumpovi – se totiž dost nelibě dívají jak samotný Trump tak i americká diplomacie.

Miloš Zeman by podle mých zdrojů z diplomacie projev státníků NATO určitě stihl, dokonce neměl snad v té chvíli ještě ani upito… Zemana vykolejilo něco jiného. „Strýček Sam“ mu krátce před summitem poslal diskrétní, ale velmi důrazný vzkaz, že pokud se bude v Bruselu snažit přiblížit do blízkosti Trumpa – i jen proto, aby mu v kuloárech na 20 vteřin podal ruku – tak bude tvrdě „odcloněn“ Trumpovým doprovodem.

Čili: pokud by se chtěl Virotik přišourat k Trumpovi, tak ho hoši ze secret service vynesou i s jeho hůlkou, z čehož by měl český prezident mezinárodní ostudu.

Zřejmě proto se pak Zeman uvedl do virózy a na projev už neměl odvahu a ani chuť jít…

Zemana varovný vzkaz údajně dost šokoval a nebyl schopen v Bruselu chvíli ani mluvit. Teprve pak se zlil „jako Dán“, a před kamerami pak blekotal něco o boji proti terorismu…

„Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mne, když jsem byl (v letech 1998–2002) premiérem. To za druhé. A nashledanou,“ řekl Zeman v Bruselu novinářům s dosti nevyrovnanou intonací v hlase.

A na dotaz, zda bude mluvit s Donaldem Trumpem, poznamenal pouze: „Asi všichni s ním budeme mluvit“.

Americkou administrativu popuzují podle diplomatických zdrojů Zemanovy úzké vazby na Kreml. Američtí poradci proto Trumpovi doporučili, aby báťušku Zemana raději nepřijímal, ani se s ním nefotil. Pro Strýčka Sama je to nepřijatelné zejména v této době, kdy jej část jeho vlastních médií a zpravodajské komunity považuje za vazala Kremlu.

Trumpův tým údajně dožralo také to, když se dozvěděl, že si Zemanův poradce Martin Nejedlý chtěl najmout prestižní americkou lobbistickou agenturu, která dělala pro republikány a která měla za hromadu peněz dostat Virotika na setkání s prezidentem do Bílého domu.

Z téhle akce je v USA podle mých zdrojů poměrně velký skandál. Američané to prý vyšetřují jako jeden z dalších ataků Kremlu na „úřad prezidenta USA“.

Za velkou louží si už dávno vyhodnotili Miloše Zemana jako prapodivného kremelského fámula. A tak je jakákoli jeho aktivita pochopitelně dost nadzvedává ze židle, zvláště v této zjitřené době, kdy je Donald Trump napadán za údajné nadstandardní vazby s Ruskem.

Trump prostě nechce dát svým kritikům jakékoli další náboje.

Náš Virotik tedy má a bude mít se svým vysněným skamaráděním s DT dost velký problém. Proto přišel plán bé, tedy soukromá audience u její výsosti královny Alžběty II. v Londýně. Ale to je holt spíše jen o fotce do rodinného alba. Vlivově je to o ničem. Stejně jako jeho dnešní setkání s bývalou manželkou Trumpa paní Ivanou, která se v Praze zúčastnila galavečeru lobbistické organizace CZECH TOP 100 na Pražském hradě.

Ať se snaží, jak se snaží, Miloš Zeman bude pro Západ pořád jen pan Nikdo a zřejmě zůstane i nadále jen směšnou figurkou na šachovnici Kremlu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

12:40 Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

Spojené státy jsou roztříštěné v mnoha ohledech a jen těžko lze udržet Američany pohromadě, pokud bu…