Zemanovo počínání je za hranicí všeho možného, rozjel se výtvarník Černý

01.12.2014 23:00

Máme za sebou další protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Protestující odevzdali na Hradě petici, ve které požadovali jeho odstoupení. V elektronické verzi se pod ní objevilo přes sto tisíc podpisů. V elektronické podobě však není petice závazná. V pondělních Událostech, komentářích se znovu vedl spor o to, zda je Zeman dobrým prezidentem. Debatovali o tom Zdeněk Jičínský a výtvarník David Černý.

Zemanovo počínání je za hranicí všeho možného, rozjel se výtvarník Černý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Miloši Zemanovi na pražský hrad. Zde protestující předali petici s podpisy za odstoupení Miloše Zemana z funkce prezidenta
reklama

„Já nevidím důvod, proč by měl rezignovat," zahájil debatu Jičínský. Ten si navíc položil otázku, kdo protesty proti Zemanovi financuje. Naproti tomu Černý měl jasno v tom, proč by měl Zeman odejít - kvůli proruské orientaci. „Je otázkou, zda to, čeho se pan prezident dopouští, nebylo za hranicí všeho možného. Jeho neuvěřitelné vlísávání se Putinovi je podle mého už na hranici vlastizrady," zdůraznil Černý. Kladl si také otázku, zda je možné odvolat prezidenta, pokud má např. mozek poškozený demencí.  

Jičínský oponoval, že kladné názory vůči ruskému prezidentovi vyjadřuje nejeden západní politik, takže Černého pohled na „velezradu" je poměrně zvláštní. Černý připomněl i kritiku deníku Washington Post, který Zemana označil za hlásnou troubu Kremlu, ale Jičínského to nechalo v klidu. Vzpomněl totiž na to, jak americké tajné služby v roce 2003 tvrdily, že Irák disponuje zbraněmi hromadného ničení, a pak se ukázalo, že to nebyla pravda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…