Zhrzený spojenec Kolomojského napsal do kyjevského deníku: My se ušpinili válkou, zatímco...

27.03.2015 10:30

Bývalý náměstek gubernátora Ihora Kolomojského v Dněpropetrovské oblasti a jeho dlouholetý spojenec Genadij Korban odešel z úřadu společně s Kolomojským. Ve svém textu publikovaném v deníku Kyiv Post odmítá, že by vše dělali pro peníze. Šlo jim prý o principy a jejich jediným cílem bylo pomoci své zemi.

Zhrzený spojenec Kolomojského napsal do kyjevského deníku: My se ušpinili válkou, zatímco...
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Ukrajina

„Celý život se živím jako obchodník, který sleduje především svůj zisk. V minulosti jsem hrál podle ne zcela férových pravidel a někdy i bez nich, jak to bylo v mé zemi obvyklé. Nikdy jsem neměl nic společného s politikou. Ale po Majdanu jsem pochopil, že je konečně šance změnit naše životy a vůbec celou společnost. Ihor Kolomojskij mě přizval do absolutně nevýdělečného projektu, kterým byla obnova naší vlasti a obrana Dněpropetrovsku před proruskými separatisty. Nikdo nám nepomáhal a my se jim museli postavit pouze vlastními silami. Neměli jsme zbraně ani peníze a museli jsme se postarat o všechno. Nepostupovali jsme vždy v rukavičkách, ale podařilo se nám zachránit zemi a splnit tak naši povinnost,“ vysvětluje Korban.

Korban tvrdí, že od vlády v Kyjevě nečekali žádný velký vděk, protože to nedělali pro peníze, ale pro svou zemi. „V loňském roce jsme se my movitější podnikatelé neúčastnili žádných privatizací. Neměli jsme čas vydělávat peníze. Pouze jsme posílali peníze do konkrétních projektů, abychom tak podpořili armádu či policii. A čeho jsme se za to od vlády dočkali? Proti mě a mému týmu už bylo podáno osm obvinění a další se chystá. Za tou špínou stojí ti, co chtějí zničit revoluci. V prvé řadě přátelé Janukovyče, kteří ve svých rukách stále drží důležité resorty, vydělávají peníze a zůstávají čistí a nad věcí, zatímco my se ušpinili válkou. Vyčistili jsme zemi od nepřátel, zabránili jsme jim v překračování hranic. Řešili jsme všechny problémy bez toho, abychom kdy obtěžovali Kyjev,“ konstatuje Korban.

„Požádal jsem Ihora Kolomojského, aby mě uvolnil z funkce. Odešel jsem tedy ve stejný den jako on. Nemám v úmyslu se podílet na obnově starých časů. Jsem proti tomu, abychom předávali kontrolu ve strategických oblastech energetiky, dopravy a hospodářství lidem z ciziny. Nechceme se podílet na vytváření dalšího korupčního systému, což je cílem některých nejvyšších představitelů státu. Šli jsme do války, abychom zastavili lži. Nikdy nezapomeneme, že ve válce padlo mnoho našich přátel. Někteří nám nevěří, že jsme do toho šli kvůli principům, a nikoli pro peníze. My však netrváme na udržení moci ve svých rukách. Nechceme být nadále součástí převratu státních úředníků směrovaného proti obyčejným lidem,“ píše Korban.

„Své funkce opouštíme v situaci, kdy má Dněpropetrovský region přebytek 2,8 miliardy hřiven. Začali jsme reformovat všechny oblasti regionální ekonomiky. Připravili jsme vše proto, aby se mohl náš region bránit případným atakům i v budoucnosti. Nastavili jsme optimální zdravotnický systém i systém pro evakuaci zraněných. Chci vzkázat všem ukrajinským vlastencům, že je neopouštíme. Budeme pokračovat v boji. Můžete si být jisti, že zůstáváme s vámi a i nadále vás budeme podporovat. Nedovolíme, aby se opakoval rok 2005 a bývalý prezident se opět dostal k moci. Budeme se snažit i nadále dokazovat, že nám vždy šlo o pravdu a základní principy. Po více než roce od začátku války se ničeho neobáváme. Opouštíme sice úřad v Dněpropetrovsku, ale bojujeme dál!“ uzavřel Korban svůj text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

21:26 Jsme všichni blbci? S Jaromírem Soukupem je to úplně jinak. Nejde do politiky, má ďábelský nápad, objevilo se

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup před pár dny oznámil, že se vrhá do politiky. Řada kom…