Židovská obec protestuje proti ocenění herce Gibsona na festivalu. V jednom filmu prý Židy zobrazil krvelačně

05.07.2014 7:44 | Zprávy
autor: dkr

Federace židovských obcí v České republice nelibě nese ocenění herce Mela Gibsona v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Informuje o tom web Reflex.cz. Mel Gibson podle Židovské obce napomáhá svým dílem vytvářet prostor hostilním, xenofobním a antisemitským názorům. Na mysli mají podle tiskové zprávy adresované Jiřímu Bartoškovi především film z roku 2005 Umučení Krista, který židy vykresluje v nejčernějších stereotypech.

Židovská obec protestuje proti ocenění herce Gibsona na festivalu. V jednom filmu prý Židy zobrazil krvelačně
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jiří Bartoška, prezident MFF Karlovy Vary

Hlavní hvězdou letošního karlovarského filmového festivalu se stal americký herec a režisér Mel Gibson. Nad tím, že se chystá Mezinárodní filmový festival Gibsona ocenit významným Křišťálovým globem „za mimořádný přínos světové kinematografii“, se Židovská obec vzhledem ke Gibsonovým antisemitským projevům pozastavila a v tiskové zprávě to dala najevo i filmovému festivalu.

„Nepřísluší nám hodnotit jeho filmařské kvality, nicméně udělením takovéto ceny se MFF KV stává další z velmi diskutabilních platforem, která pozvolna mění atmosféru v naší zemi z tradiční, relativně tolerantní společnosti navazující na masarykovské tradice První republiky, na společnost, ve které je dáván prostor hostilním, xenofobním a antisemitským názorům,“ píše předseda FŽO v ČR Petr Papoušek ve své zprávě. „Jsme toho svědky v poslední době, kdy je relativizována historie a zpochybňovány hodnoty, na kterých byla vybudována naše současná demokracie,“ dodává Papoušek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…