Zkušení šíbři vyškolili nezkušené babišovce. Takto to prý často probíhalo na radnicích

25.10.2014 11:19

Členové hnutí ANO podle Lidových novin mnohde při vyjednávání o budoucí koalici doplatili na svou nezkušenost. Deník o tom píše pod titulkem „Ostřílení praktici vyškolili ANO“. Zhruba ve čtvrtině statutárních měst, kde už vzešla koalice, se vítězové voleb dostali do opozice. Často se to týkalo právě hnutí miliardáře Andreje Babiše.

Zkušení šíbři vyškolili nezkušené babišovce. Takto to prý často probíhalo na radnicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozdávání ANOkoblih na podporu Zuzany Baudyšové do Senátu. Rozdávat přišel i sám Andrej Babiš
reklama

Ne vždy tedy dopadlo povolební vyjednávání o vedení radnic pro vítězné strany podle jejich představ. Na nezkušenost ANO doplatilo například v Plzni. Nadále ji povedou dosavadní spojenci z ODS a ČSSD, kteří městu vládli i v uplynulých čtyřech letech.

„Vyhrály staré pořádky, které tu koexistují posledních dvacet let,“ nechal se prý slyšet plzeňský šéf ANO Pavel Šrámek. Ovšem budoucí primátor Martin Zrzavecký z ČSSD to vidí jinak. „První důvod je, že jsme se nedokázali s hnutím ANO shodnout ani na způsobu vyjednávání,“ zdůvodnil, proč se nakonec dohodla spolupráce mezi ODS, ČSSD, KDU-ČSL s hnutím Občané Patrioti.

Podobně dopadlo Babišovo hnutí i v Ostravě. Lídr hnutí Ostravak Lukáš Semerák popsal LN své dojmy z vyjednávání.  Po deseti dnech vyjednávání prý absolutně ztratil důvěru k tamní odnoži hnutí ANO.

To, že ANO nemá dostatek zkušených lidí schopných vyjednávat o povolebních koalicích, tvrdili i mnozí experti. Jejich slova se podle LN potvrdila mimo jiné v Olomouci a Jihlavě, kde rovněž skončilo ANO v opozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...

8:53 Plný stadion v Budapešti. Český komentátor se u televize zděsil, šílený Orbán, to by jinde nešlo. A pak přišly záběry z Kodaně...

Hlavní komentátor Seznam Zpráv Jan Lipold se opět po čase zhrozil z obrázků z Maďarska. Tentokrát šl…