Znovu se ozývají hlasy volající po ostnatých drátech. Nechápu. A nechápou to ani lidé, kteří chodí do divadel, domnívá se herec Jan Hrušínský

13.12.2017 17:37 | Zprávy
autor: mp

Jan Hrušínský, příslušník slavného hereckého rodu a režisér, poskytl rozhovor serveru Neovlivní.cz. A nebyl to úplně optimistický rozhovor. Pan Hrušínský má totiž obavy z toho, co vidí na české politické scéně.

Znovu se ozývají hlasy volající po ostnatých drátech. Nechápu. A nechápou to ani lidé, kteří chodí do divadel, domnívá se herec Jan Hrušínský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský

Herec Jan Hrušínský si podle svých vlastních slov začíná tak trochu připadat jako před rokem 1989. Už 27 let nemáme okolo republiky ostnaté dráty a ve společnosti se znovu ozývají hlasy, že bychom se k těm ostnatým drátům na hranici měli vrátit. Hrušínský se staví proti této touze a zjišťuje, že se proti oplocení republiky ostnatým drátem stavějí i lidé, kteří chodí do divadla jako diváci.   

„Zvláštní je, že diváci začínají poslední dobou reagovat úplně jinak, než jsme byli posledních 27 let zvyklí. Začínají se smát na místech, kde cítí nějakou narážku, která tak ani třeba není od nás myšlená. Chovají se tak, jak se chovali před rokem 1989, v době, kdy všude kolem nás byly ostnaté dráty a nesměli jsme za ně. Teď někteří lidé znovu volají po tom, aby tam ty ostnaté dráty znovu byly, což je pro mě absolutně nepochopitelné. Ale jak vidím, je to nepochopitelné i pro většinu lidí, kteří chodí do divadel,“ prohlásil Hrušínský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…