Zvracím! Klaus ml. tvrdě o ČT. Jde o výročí porážky nacistů, toto vysílali

08.05.2020 10:51

Česká republika si dnes připomíná 75 let od konce druhé světové války. Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na svém facebooku ostře pustil do České televize, v jejímž vysílacím programu postrádá válečné dokumenty související s německým nacismem. Diskutující ho však následně začali poopravovat, že to není zcela pravda, protože veřejnoprávní televize takový obsah do svého vysílání zařadila, jen je třeba se pořádně dívat.

Zvracím! Klaus ml. tvrdě o ČT. Jde o výročí porážky nacistů, toto vysílali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Anketa

Je prezident Zeman vlastizrádce?

5%
95%
hlasovalo: 17243 lidí
„Česká televize dává právě k 75. výročí porážky německého nacismu – dokument o Lídě Baarové (slavná česká herečka – milenka Goebbelse),“ oznámil Klaus mladší na sociální síti Facebook. A vyjádřil znechucení nad tím, že nedává film o Dukelské či Ostravské operaci.

„Nedávají dokument o Gabčíkovi s Kubišem. O Ležácích a Lidicích. O českých letcích v Anglii nebo tankistech Svobodovy armády,“ pokračoval ve výčtu dokumentů, které ve vysílání České televize v těchto dnech postrádá.

„Nedávají Vyšší princip. Nedávají záběry stotisícových sudeťáckých davů – fanaticky vítajících Vůdce. Dávají tohle. Relativizace. My sami Češi jsme vinní... Není žádné dobro a zlo. Chce se mi zvracet,“ dodal předseda hnutí Trikolóra závěrem.

Pod jeho příspěvkem se chvíli poté rozhořela diskuse, kde ho většina diskutérů vyvedla z omylu.

„Možná byste si mohl dát tu práci a podívat se na zítřejší program ČT2,“ upozornil Klause mladšího komentující Josef Miškovský s tím, že od 6 do 18 hodin s výjimkou Kouzelné školky vysílá ČT prakticky nepřetržitě dokumenty o 2. světové válce. Ostravská operace, Pražské povstání, letci z bitvy o Anglii, Dunkerque, Treblinka, Schindler...

„To je dost ubohé, co tu předvádíte,“ rozčílil se přispěvatel do diskuse Ignác Pospíšil. Připomněl, že porážka nacistů se oslavuje až zítra, kdy v programu ČT vidí velmi dobré dokumenty a filmy na patřičné téma. „A zmiňovaný Vyšší princip byl v televizi nedávno. To nemáte co kritizovat, že si musíte vymýšlet kraviny?“ optal se předsedy.

I Markéta Festová konstatovala, že tato kritika se Klausovi moc nepovedla. „Stačí kouknout do programu. Večer pátého května rekonstrukce dne Pražského povstání a spoustu dalších dokumentů. Vyšší princip, pokud vím, dávali nedávno. Dva nedělní večery Anatomie zrady o Emanuelu Moravcovi,“ kontrovala ve své reakci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Hřiba se valí další zahnilost. Pospíšil pro PL o primátorově chování, když u toho nejsou kamery

10:40 Na Hřiba se valí další zahnilost. Pospíšil pro PL o primátorově chování, když u toho nejsou kamery

Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS…