Reakce byla promptní a řešila jen aktuální problém. Pomohla však lecčemu do budoucna, protože se například podařilo zajistit, že rourami, kterými do té doby proudila energetická strategická surovina jen jedním směrem, bylo možno zprvu provizorně, ale nyní již zcela systematicky posílat plyn obráceně, třeba z Česka na Slovensko.
Debaty o závislosti řady zemí Evropské unie na dodávkách z Ruska prudce oživila ukrajinská politická krize odstartovaná rozhodnutím dnes již bývalého prezidenta Viktora Janukovyče nedat svůj podpis na smlouvu o přidružení jeho země k Evropské unii.
Následující demonstrace na kyjevském Majdanu se přelily v mnohem silnější odpor vůči zkorumpované vládě jako takové. Moskva, která s útěkem Janukovyče přišla o svého místního vlivného spojence, zvolila konfrontaci vůči nové prozatímní vládě v Kyjevě i vůči Západu jako celku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.