Na úvod jeden citát: „Implementace balíčku Evropské komise by měla uvést v praxi projekt Energetické unie členských států Evropské unie. Jedná se o koordinovaný soubor legislativních úprav pro oblast energetiky."
Balíček, batoh, perestrojka, to jsou slova, která u mě vyvolávají fobii. Balíček si spojuji s dětstvím, kdy jsme se těšili na Vánoce, na stromeček a na balíčky pod stromečkem. Vždy tlouklo srdíčko, jen ať tam nejsou ponožky, punčocháčky, pyžamko, vždyť chci úplně něco jiného. Ježíšek to přece musí pochopit. No a vždy tam byly ponožky, punčocháče, pyžamka. Stejně tak to bylo s oblíbenou krabičkou, balíčkem, kterému se v obchodě s hračkami říkalo štěstíčko, nebo u nás na Ostravsku „kočka v měchu". Obsah balíčku jste zjistili, až když jste si ho koupili. Krabička za jednu korunu, kterou jsme dostávali, když jsme byli hodní nebo nemocní. I v obchodě s hračkami vždy tlouklo srdíčko, jen ať tam není panáček z perliček, ať tam je prstýnek. No a téměř vždy tam byl panáček.
Krátký úvod, proč nemám ráda balíčky, ať již je to dárek pod stromečkem, či zimní, letní, liberalizační, druhý, třetí nebo jak se doposud změny v energetice jmenovaly. Nemám ráda překvapení, která zjišťujeme až po implementaci toho či jiného balíčku. Překvapení, která dostávají do šoku hospodářství nebo energetický sektor jako celek. Jsem zastánce propracovaného systému, který jasně deklaruje, do „čeho tentokrát jdeme" a jaký to bude mít dopad nejen na ekonomiku EU, ale především na jednotlivé země, jejich ceny energií, dopad na spotřebitele. Jsme na velkém omylu, že spotřebitel, občan vše unese. Není to pravda, pokud nechceme způsobit energetickou chudobu u velké části spotřebitelů.
Proč nám roste cena energií?
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?
Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...
Další články z rubriky
9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům
Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.
- 9:16 Jiří Halík: Může být demagog ombudsmanem, nebo ombudsman demagogem?
- 19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem
- 15:21 Jiří Paroubek: Chce Zelenskyj vyvolat světovou válku?
- 11:15 Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?
- 9:53 Jiří Weigl: Memento 22. června 1941


