Dominik Rusinko: Koruna v laufu. Na obzoru je ale větší rozkolísanost a méně zisků

02.09.2024 10:11 | Glosa
autor: PV

Koruna má za sebou povedený konec prázdnin – v posledních obchodních dnech se přiblížila na dostřel úrovně 25,00 EUR/CZK. V srpnu se dostala česká měna vyloženě do laufu, když vůči euru posílila o více než 1,5 %. Pozitivní impuls přišel nejprve ze strany jestřábího snížení sazeb v podání ČNB, následně dodalo koruně vzpruhu také svižné oslabování amerického dolaru.

Dominik Rusinko: Koruna v laufu. Na obzoru je ale větší rozkolísanost a méně zisků
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Krátkodobě však nevidíme příliš prostoru pro další zisky koruny pod 25,00 EUR/CZK. Zásadní bude i nadále vývoj na hlavních trzích, konkrétně příchozí data ze Spojených států. Ta by dle našich odhadů neměla negativně překvapit (zejména data z trhu práce), což by mohlo korigovat tržní očekávání ohledně razantního snižování sazeb Fedu. Dolarová křivka aktuálně zaceňuje zářijové snížení sazeb o 50 bazických bodů s 66% pravděpodobností.

Ani tuzemská makro čísla významnější pozitivní impuls pro korunu zřejmě nepřinesou. Červencový výsledek maloobchodních tržeb i průmyslové výroby by měl pokračovat v nastolené trajektorii pozvolného oživení spotřebitelské poptávky a stagnujícího zpracovatelského sektoru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Davos, Trump a reakce EU

10:17 Jan Campbell: Davos, Trump a reakce EU

Byl to historický okamžik nejenom pro Davos. V úterý to nebyl zakladatel a velikán Klaus Schwab, kdo…