František Kuba: Jsme šťastný národ?!

02.07.2018 17:50 | Zprávy
autor: PV

Dříve jsem si myslel, že národ je tvořen jednotlivci, rodinami, rody, kteří mají přibližně totožné, nebo nepříliš rozdílné preference. Nicméně uznávají určité symboly, které mají v jejich vědomí a nevědomí vyvolávat pocit sounáležitosti s daným uspořádáním společnosti.

František Kuba: Jsme šťastný národ?!
Foto: Archiv
Popisek: Úsměv, ilustrační foto

Jenže dnes, snad přirozeně, pro potřeby politiků, statistiků (nikoli občanů) lze tuto množinu radostně třídit. Nařízená pozitivita a atomizace z Bilderbergu (prostřednictvím EU), podbízivých univerzit a různých agentur vše bortí jako domeček z karet.

Nedávno, 28. června jsem se nechal zaskočit v českém tisku, skotačivými vědci z brněnské univerzity. Citace: „Přes všechny kotrmelce na politické scéně zažívají občané České republiky patrně jedno z nejlepších období ve své historii. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu, jímž se bezmála třicet let zabývá tým sociologa Ladislava Rabušice z Brněnské Masarykovy univerzity.“ Tak praví autor článku Vladimír Klepáč.

A pokračuje. Devadesát procent z 1812 dotázaných v něm uvedlo, že jsou šťastní. Ve srovnání s rokem 1991 tak počet šťastných vzrostl o 12 procent. Jen procento populace se cítí jako zcela nešťastné…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

15:21 Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

Jak jinak se dá pochopit jeho dnešní vyjádření, že pokud už tedy by měl být v té delegaci vlády na s…