František Matějka: Prezident Švejnar, Schwarzenberg, Rychetský… sbohem státnosti

30.09.2011 16:57 | Zprávy

Klaus je jediný státník ze současných nejvyšších politiků.

František Matějka: Prezident Švejnar, Schwarzenberg, Rychetský… sbohem státnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Jestli ho v úřadu vymění zastánce ztráty státní suverenity, bruselských regulací, zavedení eura, placení dluhů Řecka nebo globálního oteplování, můžeme začít psát další část kapitoly konce české státnosti a suverenity České republiky.

Současný parlament v sobě nemá skutečnou ideovou opozici a přes veškeré mediální kauzy a bubliny si představitelé současných parlamentních stran nikdy po krku nepůjdou. Když jde o prkotiny, jsou schopni svolávat tiskové konference a pronášet rádoby tvrdé postoje. Jakmile však dojde na hlasování o skutečně důležitých věcech, které znamenají pro občany zátěž v podobě doslova stovek miliard korun v čase, hlasují v jednom šiku, protože většina z nich moc dobře ví, že si někde lízne. Namátkou uvedu podporu biopříměsí do PHM, dotování rádoby obnovitelných zdrojů elektrické energie, prosazování a obhajování vzniku unijních fondů na zaplacení dluhů Řecka, Portugalska, Španělska, Irska či Itálie, nebo ztrátu státní suverenity a Lisabonskou smlouvu, tedy odevzdání možnosti rozhodovat o nás jiným bez možnosti veta. Čest výjimkám, které bychom spočítali na prstech jedné ruky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: František Matějka

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Válka fialových praporčíků? aneb „Poslední bitva vzplála?“

14:09 Pavel Foltán: Válka fialových praporčíků? aneb „Poslední bitva vzplála?“

„Kdyby sem to bejval věděl, tak by sem sem nechodil.“