Generálmajor Hynek Blaško: To vaše serióznost utrpěla, pane ministře

4. 1. 2017 18:45

V nedávné době jsem byl velmi překvapen aktivitou MV, kterou chce doplnit Ústavu ČR o článek, podobný Ústavě USA, o právu občana držet zbraň a mít možnost ji použít při obraně ČR atd.

Generálmajor Hynek Blaško: To vaše serióznost utrpěla, pane ministře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško
reklama

Tímto bychom se vymanili z vlivu Bruselu a jeho pokusů občany odzbrojit. Celou dobu jsem čekal na odezvu a dočkal jsem se reakcí přesně podle očekávání, že to není nutné, že to bude znamenat hon na „hosty“ a lidé budou střílet na každého, kdo vypadá jinak a mohl by to být podle nich terorista, že k obraně státu máme určené síly.

Připomíná mi to debatu, která se rozpoutala ve chvíli, kdy se jednalo o Zákonu na ochranu soukromého vlastnictví. Soused zabije souseda, kvůli malichernému sporu atd. Vy, pane ministře spravedlnosti, jste ostře proti návrhu změny a podporujete tak neustálé omezování práv občanů, místo abychom u vás viděli snahu zvýšit úroveň vymahatelnosti práva. Můj případ – součástí rozsudku nad vrahem Novákem byla povinnost zaplatit asi 750.000,- příbuzným Jakuba, ale vy ho necháte klidně válet na cele bez povinnosti dluh uhradit. Klidně necháte působit socialistický zákon o nutné obraně a její přiměřenosti, místo abyste prosazoval zákon pojednávající o tom, že veškeré následky útoku na osoby či majetek nese jen a pouze útočník.

Necháte, aby bylo uzákoněno, že hostinský bude spoluodpovědný za to, že se někdo opije a sedne za volant nebo spáchá jiný kriminální čin pod vlivem alkoholu. Klidně necháte bez povšimnutí bující pozitivní diskriminaci atd., atd. Vy, pane ministře obrany, se zapojujete do polemiky a říkáte, že není nutné upravovat stávající znění Ústavy, protože existují složky, které jsou povinny obranu zabezpečit. Co je velmi zvláštní, že nehledáte cesty, jak zapojit co nejvíce občanů do řešení problematiky obrany státu, ale vyhrožujete vznikem paramilitárních organizací a připojujete se k hlasatelům omezování  našich práv. Opravdu jedinečný výkon. Děkuji vám za vaše slova o neserióznosti PL a o tom, že není nutno nic, co se v nich píše, brát v potaz. Těmito slovy velmi utrpěla vaše serióznost v našich očích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Cena vakcín a akcií stoupá, když lidé umírají

7:29 Ivan David: Cena vakcín a akcií stoupá, když lidé umírají

V době rošád na ministerstvech, kdy přemýšlíme, jestli jeden probruselský ministr zahraničí bude lep…