Ivo Valenta: Ať se EU klidně staví na hlavu - palec nahoru pro Dánsko

07.06.2021 12:52 | Komentář

Tohle je řešení migrační politiky na 1*.

Ivo Valenta: Ať se EU klidně staví na hlavu - palec nahoru pro Dánsko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Jistě jste již tuto informaci zaznamenali. Dánsko schválilo zákon, díky němuž žadatele o azyl posadí do letadla a šupem pošle do Afriky. Tam budou čekat na vyřízení svých žádostí.
Již dříve navíc Dánsko začalo vracet migranty ze Sýrie, jelikož jim žádné zásadní nebezpečí (před kterým údajně utíkají) v jejich domovině nehrozí.

EU burcuje na poplach. Jde podle ní o porušení práv migrantů. Já si naopak myslím, že každá země má právo si určit svá vlastní pravidla. A pokud chce EU v tomto směru diktovat, není nic jednoduššího, než aby tento byrokratický moloch dotyčná země opustila.

Psal jsem to již mnohokrát – řada migrantů, kteří se po tisících hrnou do Evropy, neutíká před válkou ani chudobou. V mnoha případech se jedná o tzv. ekonomické migranty, kteří chtějí využívat (zneužívat) štědrý sociální systém zemí, do kterých míří. Jednoduše chtějí, aby jim pečení holubi sami létali do huby. A co za to? V případě nepřizpůsobivých migrantů nic. Nezapojují se do pracovního procesu, nerespektují pravidla ani kulturní hodnoty, a navíc mají podíl na trestné činnosti.

Neházím zde všechny přistěhovalce do jednoho pytle. Je mnoho těch, kteří by ostatním mohli jít vzorem – např. vietnamská komunita, která je svou pracovitostí pověstná. O mnoha současných migrantech se ale totéž bohužel říci nedá – navíc jsem toho názoru, že hromadné „stěhování národů“ problémy neřeší, ale pouze eskaluje.

Pakliže někdo těmto lidem pomáhat chce, nechť tak činí na území jejich vlastních zemí. To je podle mne jediné smysluplné řešení. Nebo jste jiného názoru?

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za vyřešení vízové situace cizích studentů

20:17 Petice za vyřešení vízové situace cizích studentů

Zahraniční studenti, přijatí na české vysoké školy v akademickém roce 2021/2022, jsou v zoufalé situ…