Ivo Valenta: Je mi fuk, zda někdo nosí sukni či kalhoty, případně s kým sdílí ložnici

14.02.2021 13:41

OPRAVDU JE NYNÍ VHODNÁ DOBA K TOMU, ABY SE ŠKOLSTVÍ ZABÝVALO GENDEROVÝMI MENŠINAMI? Přestože jsem přesvědčen o tom, že by naše školství mělo v dnešní době primárně řešit zcela odlišné záležitosti, ministerstvo jde do boje proti genderové nerovnosti.

Ivo Valenta: Je mi fuk, zda někdo nosí sukni či kalhoty, případně s kým sdílí ložnici
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Záměrem nové čtyřleté strategie je prý dosažení stavu, kdy budou mít rovné podmínky k práci i přístupu ke vzdělání a kariéře nejen ženy a muži, ale též příslušníci sexuálních menšin. Změny se mohou dotknout i učebnic.

Osobně považuji zvláště v dnešní době, kdy bychom měli řešit jiné priority, podobné snahy za mrhání časem, energií i financemi, protože o žádné zásadní nerovnosti tady podle mne nemůže být řeč. Nebo snad někdo do přihlášky například ke studiu nebo do životopisu uvádí svou sexuální orientaci?

Přestože mám na vznik desítek nových typů pohlaví svůj názor a lidstvo dále dělím na muže a ženy, v oblasti pracovních záležitostí je mi zcela fuk, zda někdo nosí sukni či kalhoty, případně s kým sdílí ložnici. Je to jen jeho věc a zajímají mne výhradně jeho pracovní kvality. A jsem si jistý, že takto postupuje každý zaměstnavatel, kterému jde o prosperitu jeho firmy.

Tím spíš nechápu, proč uměle hledáme problémy tam, kde nejsou. Mám spíš pocit, že ani tak nejde o zrovnoprávnění, ale že pomalu začíná být cílem některé skupiny zvýhodňovat. Dřív to bylo na základních školách rozděleno jasně. Holky chodily do vaření, kluci do dílen. Já sám jsem se k holkám rád přidal, protože rád vařím, naopak některé holky bavila práce s vrtačkou. Rozhodně by mne, potažmo mé rodiče, nikdy nenapadlo lamentovat nad tím, že jsme byli začazeni do nevhodných „stereotypů“.

ZDE

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a exsenátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Jan Hamáček vyhrál na celé čáře

7:35 Jiří Paroubek: Jan Hamáček vyhrál na celé čáře

Sjezd sociální demokracie, který proběhl on-line v pátek a sobotu, byl očekáván s jistým napětím. Ja…