Jan Urbach: Nashledanou v opeře, pane Paroubku

06.11.2014 12:50 | Zprávy

Kdo zná Jiřího Paroubka, jistě nebude váhat, aby ho označil za „člověka politického“. Politika – v tom dobrém slova smyslu – byla vždy jeho „vášní“.

Jan Urbach: Nashledanou v opeře, pane Paroubku
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Je zajímavé, dá se to odpozorovat, že velmi rád vzpomíná na práci na pražské radnici, kde měl na starosti městské finance. Nebyla to přitom procházka růžovým sadem, vyžadovala znalosti, čas a také politické schopnosti řešení prosadit. Jistě o něčem svědčí i fakt, že v té době policie na Magistrátu nebyla všedním hostem.
Konkrétní výsledky měl Paroubek i jako ministr pověřený řízením ministerstva pro místní rozvoj. Jeden z exilových sociálních demokratů tehdy na systém pomoci mladým manželstvím při řešení bytových potřeb řekl: Konečně máme socialisticky myslícího a jednajícího ministra. Zajímavé hodnocení, když Paroubek byl často vnímán jako pravicový sociální demokrat. On ale i exministr zdravotnictví Ivan David konstatoval, že za poslední roky to byla pouze vláda Jiřího Paroubka, o které můžeme mluvit jako o levicové. Něco na tom tedy asi je.

Když v čele s Paroubkem sociální demokracie získala ve volbách nevídanou podporu, bylo to v rozhodující míře díky tvrdé práci jejího předsedy. Nikoli nadarmo se začalo říkat, že Paroubek je jako buldozer. Sociální demokracie v čele s ním byla nebezpečným soupeřem. Nejen pro politické soupeře, ale zejména pro různé vlivové skupiny prosazující zájmy finančních fondů, pro farmaceutické lobby, pro uhlobarona Bakalu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

12:26 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

V předchozím článku jsem se zmínil o zásahu komanda celníků a policistů do skladu společnosti bratrů…