Jan Urbach: Španělská ministryně mluví jazykem pedofilní lobby

01.10.2022 15:33 | Komentář

Nejen ve Španělsku se již několik dnů hovoří o vystoupení tamní ministryně pro rovnost pohlaví Irene Monterové, které pronesla minulý týden na jednání parlamentního výboru, myšlenky hájící právo dívek na potrat bez souhlasu rodičů. Podle kritiků navíc její slova vyzněla jako podpora legalizace pedofilie.

Jan Urbach: Španělská ministryně mluví jazykem pedofilní lobby
Foto: ČMA
Popisek: Děti - ilustrační foto

„Uplatňování sexuálních reprodukčních práv není jen o dobrovolném ukončení těhotenství, ale také například o sexuální výchově, což je právo chlapců a dívek nezávisle na jejich rodinách; každý má právo znát své tělo, vědět, že žádný dospělý se nemůže dotknout jeho těla, pokud si to nepřeje, a vědět, že je to forma násilí. Děti mají právo vědět, že mohou milovat nebo mít sexuální styky s kýmkoli, koho chtějí a mají rády, pokud je to založeno na jejich souhlasu, a tato práva musí být uznána...“ - prohlásila Monterová, která ve vládě zastupuje krajně levicovou stranu Podemos.

Mnoho komentátorů vidí vyjádření, že děti mohou mít sexuální vztahy s kýmkoli, koho si zvolí, jako další krok k legalizaci pedofilie. Španělský spisovatel Juan Manuel Prada upozornil na konzistentnost názorů Irene Monterové: pokud věří, že malé děti si mohou vybrat svou vlastní genderovou identitu a samy se rozhodnout, že zmrzačí své vlastní tělo „změnou pohlaví“, proč by samy nemohly rozhodnout, kdo s kým chci mít pohlavní styk, prohlašuje.

Podle kritiků  Irene Monterová mluví stejným jazykem jako pedofilní lobby – hlásá „právo na sex“. Pedofilní kruhy léta opakují to samé, co nyní španělská ministryně, děti mají právo na sex a nikdo nemá právo jim to zakazovat, pokud s tím souhlasí, připomíná. Když Monterová mluví o právu nezletilých na sex, ve skutečnosti stírá rozdíly mezi dětmi a dospělými. Totéž platí pro koncept svobodného souhlasu, který se v případě nezletilých ukazuje jako zneužití. Dětští psychologové moc dobře vědí, jak snadné je manipulovat s dětmi, tedy intelektuálně a emocionálně nezralými lidmi, aby jim vnutili jejich údajný „souhlas“.

Kritici říkají, že pokud ve vztahu k dětem uslyšíme dva postuláty: „právo na sex“ a „svobodný souhlas“, měla by okamžitě zablikat červená varovná kontrolka: Pozor! Cesta k pedofilii! Stejně jako v případě projevu španělské ministryně pro rovnost žen a mužů. Člověk by se chtěl zeptat: rovnost, ale čí?

Poté, co se objevila vlna kritiky, Irene Monterová - soukromě, životní partnerka Pabla Iglesiase, lídra Podemos - začala tvrdit, že se stala obětí pronásledování ze strany „krajní pravice“.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Proč se hraje fotbal uprostřed hřiště?

9:01 Lubomír Man: Proč se hraje fotbal uprostřed hřiště?

Sleduji přenosy zápasů na probíhajícím fotbalovém Mistrovství světa v Kataru a nechápu: Proč si upro…