Jan Ziegler: V důsledku vládní zbabělosti vlály tibetské vlajky

20.10.2016 21:05

K servilitě vlády protektorátu Čechy a Morava vůči nacistickým okupantům se dá přirovnat vyjádření čtyř našich představitelů k souhlasu s tzv. jedinou Čínou. To kvůli návštěvě 14. Dalajlámy v České republice.

Jan Ziegler: V důsledku vládní zbabělosti vlály tibetské vlajky
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Nechutná hysterie vypukla poté, kdy se ministr kultury Daniel Herman sešel s tibetským duchovním vůdcem. Hradní podržtaška a opakovaně usvědčený lhář Jiří mluvka Ovčáček ho dokonce vyzval k demisi. Od podřadného státního úředníka vůči členovi vlády je to ovšem neskutečná drzost. Pak následovalo ono nechutné prohlášení nejvyšších ústavních činitelů.

Aby bylo jasno, jako křesťan s Dalajlámou vyznávajícím budhismus nesouzním a rovněž jeho sympatie k marxismu je mně cizí. Já chci ovšem žít ve svobodné zemi, kde nám nikdo nebude diktovat, s kým se smíme či nesmíme bavit. Západní křesťanskojudaistická civilizace je založena také na pluralitě názorů a svobodě projevu. To, že se to Číňanům nelíbí, je jejich problém. Na našem území platí naše zákony, ne jejich. Nejsme žádnou kolonii Pekingu!

Nějaký rakouský úřední ještě v dobách CK monarchie blahé paměti prohlásil, že „Čech je buď lokaj, nebo hulvát.“ Já věřím tomu, že neměl pravdu. To koneckonců dokazuje i fakt, že mnozí lidé se proti servilnímu chování státních představitelů vzbouřili a výsledkem byl les tibetských vlajek v celé České republice. Vlály na školách i městských a obecních úřadech. Jsem rád, že se k tomuto protestu proti patolízalskému chování vůči Pekingu připojily i moje Alma Mater Masarykova univerzita v Brně a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Tenhle protest byl ovšem důsledkem předchozího slabošství, nebýt onoho hloupého prohlášení, nic by se nestalo.

Ano, obchodujme s Čínou, ale kvůli tomu neztrácejme vlastní hrdost. Ani Číňané nemají rádi ponížené podlézavce. Navíc tato země se na českém exportu podílí necelými dvěma procenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kam bude směřovat Bidenova Amerika?

21:04 Jiří Paroubek: Kam bude směřovat Bidenova Amerika?

Po čtyřletém intermezzu prezidenta republikánů, přichází dnes v šest hodin středoevropského času do …