Jan Žižka: Demokracii ano, ale tu naši

26.02.2018 19:17

Je zajímavé, jak lidé, doslova posedlí slovem demokracie, dostávají záchvaty hysterie, když většina nesdílí jejich názory.

Jan Žižka: Demokracii ano, ale tu naši
Foto: pixabay.com
Popisek: Média - ilustrační foto

Po posledních volbách se v televizi i většině deníků, začaly objevovat „výsledky“ průzkumů veřejného mínění, jak jsou lidé s výsledkem voleb vlastně nespokojeni. Hnutí „Ano“ (stejně jako M. Zeman) sice vyhrálo přesvědčivě, ale televize i ostatní média spustila povyk o ohrožení demokracie, a o tom, že vlastně lidé takhle volit nechtěli. Média – včetně těch, která by měla být nezávislá – neplní svou funkci. Jejich komentátoři či novináři jsou pouze hlásnou troubou skupin, které by byly rády opět u moci, ale svobodné volby jim to jaksi neumožňují. Lidé s nimi mají zkušenost a už je prostě nechtějí.

Nevím, komu a proč vlastně A. Babiš tak vadí. (A odhlédneme-li od některých výroků, nevím ani, proč ta štvanice na Miloše Zemana.)

Proč média stále měří dvojím metrem?

Lidé spojeni (ať už skutečně či iluzorně) s bývalou Havlovou partou jsou v podstatě tabu.

Ať se dopustili čehokoli, včetně věcí tak odsouzeníhodných, jako byly schvalování bombardování Srbska či snaha umístit do naší země americkou vojenskou základnu.

Diplomatické angažmá K. Schwarzenberga bylo katastrofální a ekonomické výsledky Kalouskovy vlády nad státním rozpočtem si čtenář asi sám pamatuje. A z mnoha důsledků pravicových vlád se dodnes se vzpamatováváme.

Ale média nás stále zásobují denním přídělem zpráv o neschopnosti Babiše či Zemana či kohokoli, kdo má své názory a ty nekorespondují s dnešními dogmaty. Lživé informace o státech takzvaně na východ od našich hranic si nezadají s normalizačními praktikami.

Média by měla informovat, ne urážet prezidenta a nutit lidem své, často neobhajitelné teze.

Ale česká média jsou mnohdy ovládána lidmi, kteří v nejmenším neusilují o objektivní zpravodajství. Co není dostatečně probruselké či proamerické, je špatné a my jsme poučeni, jak to odsoudit.

Je to opravdu únavné – to média rozdělují společnost – lidé jsou frustrováni tím, jaká je skutečnost a jak se o ní informuje. Bylo by zajímavé, kdyby se i u nás zavedl institut – zahraniční agent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…