Jenže, co platí v čase předvolebním, přestává platit po něm. Kritici zainteresovaní na vesnické či maloměstské úrovni objevují, že proces umístění smlouvy na internetu je tou slavnou poslední kapkou, jíž džbán jejich pracovní přetíženosti přeteče. V televizi byl ke spatření dokonce jeden z nich, který od kliku počítačovou myší, o který jde, volně přešel ke klikům v tělocvičně, které, to uznávám, jednoho skutečně můžou umořit. Představa upocených starostů, jak denně dělají víc kliků než posádka osmiveslice v plném tréningu je vskutku alarmující.
Na nejvyšší úrovni se pak zásadní vadou na kráse nejkrásnějšího zákona stává ohrožení konkurenceschopnosti těch nejvýznamnějších státem vlastněných firem, neboť tak bude prolomeno jejich obchodní tajemství a tím pádem ohrožena jejich prosperita. Nejnověji se poslanci zasazují o to, aby vybrané firmy úplně či částečně vlastněné státem dostaly výjimkou a mohly své smlouvy utajovat dál. Padají i konkrétní příklady, obvykle s přívlastkem český - ČEZ, aeroholding, dráhy, správa přenosové soustavy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
justice , Veis , registr smluv
autor: rozhlas.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…