Jiří Baťa: Radost ze senátorských voleb mají Starostové aneb zcela vážně Senát ano, nebo ne?

12.10.2020 16:25 | Zprávy

Nedávno skončené krajské, ale především ty senátorské volby ukázaly, jak na tom jsem s všeobecným chápáním existence Senátu. Vezmeme-li v úvahu samotnou podstatu a význam Senátu pro společnost, pak není od věci se s odstupem času od jeho vytvoření znovu zamyslet nad jeho potřebností.

Jiří Baťa: Radost ze senátorských voleb mají Starostové aneb zcela vážně Senát ano, nebo ne?
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

K existenci Senátu se již delší dobu snáší celá řada názorů, ale v nemalé míře i kritika. Pokud jde o názor české veřejnosti na účelnost a potřebnost Senátu, není žádným tajemstvím, že drtivá většina občanů si myslí, že Senát je nepotřebný, že je odkladištěm nepotřebného, bezvýznamného (živého) politického inventáře všeho druhu. Z uvedeného tedy vyplývá, že Senát lze zařadit mezi čtyři známé zbytečnosti, jakými jsou mužské bradavky, farářovo přirození, BISka a zmíněný Senát. V případě Senátu to dokazují procenta, která ukazují, jaký zájem je o existenci Senátu, protože posledních voleb do Senátu se zúčastnilo „celých“ 15 procent oprávněných voličů, kteří zvolili vpravdě významné osobnosti, ne-li celebrity, zvláště ze spolku Starostové, tedy STAN, kteří senátní volby vyhráli, jak do značné míry namyšleně konstatuje jejich předseda Rakušan. Podle něj STAN české politice nabízí výrazné osobnosti.

Z hlediska čísel a procent nelze proti tomu nic namítat, čísla jsou čísla, procenta jsou procenta. Poněkud horší je fakt, že za Starosty kandidovali lidé, kteří nejsou kmenovými členy STAN, ale „za“ STAN jen kandidovali! Tak např. pan Zitterbart kandidoval „za“ STAN stejně jako pánové Plevný, Sobotka, Trešl, Kárník či paní Pešatová a další, kteří nejsou členy „STAN“, nicméně „za“ STAN jen kandidovali. Podobné „machinace“ s kanditurami „za“ se děly i v případě krajských voleb, kdy např. člen TOP 09 kandidoval „za“ STAN či za jiné politické sekupení, jako např. „VRDH“, tedy „Vezmeme rozum do hrsti“ apod. Jinými slovy, všehoschopní rádoby politici se sdružují, vytvářejí koalice a aliance nikoli za účelem být městu a občanům užiteční, ale za udržení se u politických koryt, vlivu, moci a také aby „posílili“ své šance porazit konkurenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Zlato, které není

15:57 Zbyněk Fiala: Zlato, které není

Co když zlato, kterým ručíte za půjčku, klesne v ceně a musíte rozdíl okamžitě doplatit? Co když ani…