Jiří Milek, Jan Veleba: Jde o všechno, ustoupit není kam

10.01.2022 7:24 | Komentář
autor: PV

V těchto dnech, na pozadí velkolepých proklamací a plánů nové vlády ČR o té nejskvělejší budoucnosti se láme chleba nad dalším osudem českého zemědělství. Chleba doslova a do písmene, chleba, který aby vůbec byl, ale hlavně za kolik bude. aniž miliony našich občanů tuší, jaká hra se hraje s živiteli národa. S námi, se zemědělci a potravináři.

Jiří Milek, Jan Veleba: Jde o všechno, ustoupit není kam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý senátor Jan Veleba

Vláda s námi odmítá jednat, pro pana slušného (premiér) jsme zřejmě póvl, kterému čouhá sláma z bot. Pro poslance, dokonce i ty v europarlamentu, prý nám nejde o zemědělství, ale – řečeno slovy paní europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS): „Nejde jim o zemědělství, ale o vlastní peníze“.

Tak pravila členka výboru pro zemědělství europarlamentu. Trošku jednoduché a hloupé, není liž pravda. Skoro jako Džamila, paní europoslankyně nám vidí do duše a připouští jenom peníze. Ano, v některých případech to trefila, třeba u pana Štefla, místopředsedy Asociace soukromého zemědělství (ASZ), na kterého ale paní europoslankyně jistě nemířila a tak ji rádi uvedeme do dnešní reality, do dnešního lámání chleba.

Nuže tedy pojďme na to. Pan inženýr Jan Štefl, jak už bylo řečeno místopředseda ASZ, organizace, která stojí mimo hlavní proud českého zemědělství. Alespoň tedy pokud se týká výroby, produkce. Ale je v hlavním politickém proudu na hrotu permanentních útoků proti zákonné většině české agrární soustavy, kterou zastřešuje Agrární komora České republiky ustavená spolu s Hospodářskou komorou zákonem č. 301/1992 Sb. České národní rady o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…