Jiří Milek, Jan Veleba: Jde o všechno, ustoupit není kam

10.01.2022 7:24 | Komentář
autor: PV

V těchto dnech, na pozadí velkolepých proklamací a plánů nové vlády ČR o té nejskvělejší budoucnosti se láme chleba nad dalším osudem českého zemědělství. Chleba doslova a do písmene, chleba, který aby vůbec byl, ale hlavně za kolik bude. aniž miliony našich občanů tuší, jaká hra se hraje s živiteli národa. S námi, se zemědělci a potravináři.

Jiří Milek, Jan Veleba: Jde o všechno, ustoupit není kam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý senátor Jan Veleba

Vláda s námi odmítá jednat, pro pana slušného (premiér) jsme zřejmě póvl, kterému čouhá sláma z bot. Pro poslance, dokonce i ty v europarlamentu, prý nám nejde o zemědělství, ale – řečeno slovy paní europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS): „Nejde jim o zemědělství, ale o vlastní peníze“.

Tak pravila členka výboru pro zemědělství europarlamentu. Trošku jednoduché a hloupé, není liž pravda. Skoro jako Džamila, paní europoslankyně nám vidí do duše a připouští jenom peníze. Ano, v některých případech to trefila, třeba u pana Štefla, místopředsedy Asociace soukromého zemědělství (ASZ), na kterého ale paní europoslankyně jistě nemířila a tak ji rádi uvedeme do dnešní reality, do dnešního lámání chleba.

Nuže tedy pojďme na to. Pan inženýr Jan Štefl, jak už bylo řečeno místopředseda ASZ, organizace, která stojí mimo hlavní proud českého zemědělství. Alespoň tedy pokud se týká výroby, produkce. Ale je v hlavním politickém proudu na hrotu permanentních útoků proti zákonné většině české agrární soustavy, kterou zastřešuje Agrární komora České republiky ustavená spolu s Hospodářskou komorou zákonem č. 301/1992 Sb. České národní rady o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Memento 22. června 1941

9:53 Jiří Weigl: Memento 22. června 1941

Letos 22. června uplynulo 85 let od přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem a zahájení tzv. …