Jiří Paroubek: Jsou vrcholní politici feťáci?

03.08.2023 15:57 | Komentář

U nás máme velmi přísný postih za výrobu, prodej a distribuci omamných látek. Tresty odnětí svobody se pohybují i nad deset let.

Jiří Paroubek: Jsou vrcholní politici feťáci?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Hloupý trestní zákon nerozlišuje, zda se jedná o marihuanu srovnatelnou s alkoholem, nebo naprosto zničující heroin. Kokain je na škále nebezpečnosti asi někde uprostřed. Věznice jsou ze 70 až 80 procent zaplněny narkomany, kteří se tam dostali v souvislosti se svou závislostí.

Nejde výhradně o výrobce a distributory drog, ale o závisláky, kteří si peníze na drogy opatřují každodenním řetězem krádeží a přepadáním. Stát zcela selhává v prevenci a léčbě drogově závislých. Celou problematiku hodil na těžkopádný represivní aparát, který umí lidi pouze zavřít na mnoho let za nějakých 40 tisíc na osobu a měsíc vězení, což platíme my všichni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Proč Stačilo! nestačilo?

15:26 Vladimír Pelc: Proč Stačilo! nestačilo?

Politické hnutí Stačilo! ve volbách do Poslanecké sněmovny v 10/2025, proti očekávání jeho voličů, p…