Jiří Paroubek: Šílené útoky kortešů pravice na prezidenta

11.03.2021 18:08

Prezident včera vyjádřil svůj osobní názor a to, že s ohledem na neochotu ministra Blatného rychle řešit náhradu za chybějící dodávky vakcín od západních farmaceutických firem ruským Sputnikem V či čínskou vakcínou by tento ministr měl v čele resortu zdravotnictví skončit.

Jiří Paroubek: Šílené útoky kortešů pravice na prezidenta
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Reakce některých pravicových politiků, které následovaly po tomto v ústavním státě vcelku běžném vyjádření prezidenta, se pohybuje na hranici či za hranicí duševní příčetnosti. Obzvláště se v tomto směru vyznamenali např. dnes už politický penzista Kalousek a dále obvykle jinak rezervovaný předseda lidovců Jurečka. Ale korunu všemu nasadila svým ultraextremistickým vyjádřením senátorka M. Němcová.

Vzpomněl jsem si proto na doby, kdy několik mých přátel označovalo M. Němcovou přízviskem Ilse Kochová, podle neblaze proslulé dozorkyně koncentračního tábora, odsouzené po prohře nacistického Německa k trestu smrti.

Vyjádření, že M. Zeman je „zrádcem naší země“, na základě jednoho veřejného prezidentova vyjádření směřovaného dovnitř vlády a nikoliv k opozici, může prozrazovat nastupující či dokonce pokračující duševní nemoc.

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15135 lidí

V další části svého „prohlášení“ Němcová mluví o prezidentovi jako o tom, kdo „patří na temnou stránku dějin naší země, řadí se k těm nejodpudivějším figurám. Těmi se sám obklopuje a získává od nich moc k destrukci ústavních principů, k osobní mstě, k prosazení velezrádných zájmů ve prospěch Ruska a Číny“.

Dovolím si u těchto poněkud vášnivých a militantních vyjádření Němcové trochu zastavit. Prezident Zeman je jistě složitou osobností a mé osobní vztahy s ním byly vždy složité. Ale pokud mám srovnat formát jeho s formátem Kalouska, Jurečky anebo dokonce Němcové, musím říci, že M. Zeman i v současné době úrovní své inteligence a chápáním reálných problémů této země a jejich občanů převyšuje politiky pravice (a to nejen těchto několik jmenovaných výtečníků) o parník.

Ve svém prohlášení k údajným velezrádným rejdům prezidenta M. Němcová blábolí něco o „vyšším principu“. Prý ho M. Zeman destruuje. Snad bych se ani nechtěl dozvědět, co je ten, podle M. Němcové, vyšší princip. Možná, že by také na druhé straně bylo dobré, a to pro obecné pobavení, abychom se dozvěděli, v čem je vlastně Miloš Zeman tím „zrádcem“, „papalášem, který ničí a rozbíjí“, jak fantazíruje Němcová.

Je zjevné, že mysl M. Němcové je poněkud rozbouřená. Možná by si mohla uvařit curifindu na uklidněnou. Ale být na jejím místě, zastavil bych se spíš na některém specializovaném pracovišti, např. v Modré laguně, kde by ji možná od jejích duševních neduhů mohli alespoň zčásti odpomoci.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V médiích jsou hlavně ti, co národ už mnohokrát zklamali a podvedli, tvrdí Pavel Chrastina

0:13 V médiích jsou hlavně ti, co národ už mnohokrát zklamali a podvedli, tvrdí Pavel Chrastina

Nejvíce mediálního prostoru dostávají strany a politici, kteří už národ mnohokrát zklamali a podvedl…