Tentokrát nás náš kamarád a skvělý vinař Laďa Beneš zlákal na akci, která se v jeho Kobylí konala již po několikáté. Po kobylských uličkách za vínem, se to jmenuje a je to putování touhle vinařskou vesnicí od jednoho sklepa ke druhému. Míněno samozřejmě sklepy vinné, žádné sklady naklíčených brambor. A nejedná se o všechny vinné sklepy, co jich v Kobylí je, to by se tahle akce změnila ve vinařskou šestidenní. Letos se jich do toho putování přihlásilo rovných 21. Oko bere!
Vzhledem k tomu, že den otevřených sklepů v Kobylí si již vydobyl, dá se říci celostátní věhlas, je dobré se na něj předpřihlásit, tj. zakoupit si předem jakýsi voucher, který vás potom opravňuje k přednostnímu nákupu vlastní „vstupenky“. Ta má podobu praktické taštičky na krk, která obsahuje itirinář akce, (organizační pokyny s plánkem obce a vyznačenými sklepy), tužtičku na poznámky a hlavně – sklenku na koštování. Pak už stačí se vyzbrojit pořádnou obuví, v letošním roce navíc teplým oblečením nejlépe s protidešťovou úpravou a vydat se do kobylských uliček a ulic. Není nutné postupovat přísně chronologicky (to byste se nachodili), ale je vhodné spolehnout se na domácího průvodce, znalého místopisu obce.
Číslo 1 letos mělo Vinařství Svobodovi, což je úžasný historický sklep v nenápadném objektu na okraji Kobylí, který počátkem 16. století zbudovali Habáni, zvaní také Novokřtěnci. Jak je vidět, nebyli to jenom mistři na keramiku. Poslední v řadě pak byl sklep Vinařství Pečinka. Zatímco u Svobodů se prezentovali 10 vzorky vína, Pečinkovi jich měli 8. Byli však i tací, kteří nabízeli 20 vzorků (Vinařství Bukovský), 17 (Vinařství Lanžhotský Marcel, Víno Hrabínek). Ale i tam, kde připravili pouze vzorků 5, jako ve sklepě u Borovičků, jste si s jistotou minimálně na jednom pochutnali.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV