Shromáždění skandovalo a projevovalo nevoli, pouze když hovořili Zemanovi předřečníci a prezident sám. U zahraničních prezidentů se samo ztišilo, a nepochybně by tak učinilo, i kdyby ho k tomu Miloš Zeman nevyzval. Stačilo pak, aby prezident Komorowski pronesl slova „Solidarność“ a Havel a lidé projevovali nadšený souhlas.
Při zmínce polského prezidenta o tom, že jsou stále země, které bojují za svou svobodu, dav okamžitě pochopil, co má polská hlava státu na mysli, a začal skandovat: „Ukrajina, Ukrajina.“ Když pak Bronisław Komorowski jmenovitě Ukrajinu, Gruzii a Moldávii zmínil, shromáždění se obrátilo k českému prezidentovi skandováním: „Zemane, poslouchej.“
Z toho je jednoznačně patrné, co tvoří základ sporu mezi prezidentem Zemanem a jeho odpůrci s červenými kartami. Nejde primárně o vulgarismy, ale o samou podstatu domácí i zahraniční politiky. O Zemanovo podlézání čínským komunistům i Putinovi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Komorowski , Polsko , Zeman , Mlejnek jr.
autor: rozhlas.cz
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…