Josef Reiman: Kam se poděla novinářská paměť a důslednost?

02.08.2012 15:30 | Zprávy
autor: Josef Reiman

V současné době jsme téměř denně bombardováni zprávami všech medií o neúspěšném vývoji ekonomiky v kontextu s evropskou krizí.

Josef Reiman: Kam se poděla novinářská paměť a důslednost?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí

Dozvídáme se o stálém zvyšování cen základních životních potřeb, energií, nájmů a našinci začíná jít z těchto zpráv hlava kolem. Netýká se to jen malé části naší smetánky, pro kterou dnes tisícová položka neznamená téměř žádný peníz. Je tato každodenní masáž cílenou přípravou,organizovanou vládou a ekonomickou lobby podporovanou parlamentem, na zhoršování podmínek života v naší vlasti? Kam se řítíme při současné výši státního dluhu a využívání  spotřebitelských půjček dosahujících výše 1,5 bilionu Kč. Není tento fenomen řízen pravidly konzumní společnosti, navíc podporováný touhou těch chudších se alespoň vzdáleně přiblížit těm, pro které je pobyt v Karibiku s vlastní jachtou či domem na Floridě věcí běžnou, prostě těm, kteří se dnes považují za VIP?

A tak se místo objektivních skutečností dočítá člověk o tom kdo s kým, kde a jak, a krátké informace o tom co se nám zase zdraží, kde končí některý s nemnohých tuzemských podniků, které ještě patřily státu či českým subjektům a nádavkem k tomu jak si všichni musíme utáhnout opasky, což je nám průběžně doporučováno už od počátku devadesátých let. Efekt se však jaksi nedostavuje. Jen bohatí bohatnou a chudí, pokud je to vůbec ještě možné, chudnou. Vláda to považuje za standardní situaci a stále přitvrzuje.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…