Karel Randák: Nečekaný literární talent... a těšíme se na to trestní oznámení

19.03.2015 10:02

Uplynulé týdny byly mimořádně bohaté na mediální hvězdy z mnoha oborů. U soudu s Janou Nečasovou-Nagyovou prohlásil bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Páleník o svém zástupci Rostislavu Pilcovi: „Sám za sebe se stydím, že jsem měl takového zástupce. Projevil absolutní odbornou negramotnost.“ Jen stěží si lze představit výrok, který by lépe vystihoval Páleníkovu zupáckou nabubřelost a jeho okázalé pohrdání pravidly. On sám je totiž čítankovým příkladem toho, jak to dopadá, když je na významné místo ve státní správě jmenován odborně negramotný kariérista.

Karel Randák: Nečekaný literární talent... a těšíme se na to trestní oznámení
Foto: red
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování

Další podobnou perlou je výrok JUDr. Sokola, který se ve své řeči u soudu s manžely Kottovými ohrazuje proti navrhované výši trestu argumentem, že by se z nich tím stali asociálové a bezdomovci. Při vší úctě ke schopnostem pana doktora, tentokrát skutečně přestřelil. Šíbři kalibru Kottových se jistě nikdy bezdomovci nestanou a asociálové se z nich dávno stali, a to v okamžiku, kdy rozjeli svůj výnosný „business“.

Nad těmito uvedenými příklady však vysoko ční postupně zveřejňované pasáže připravované knihy nového objevu české literární scény MUDr. Dbalého. Tento investigativní spisovatel skutečně dokázal proniknout do sféry šedé ekonomiky našeho státu a vše s neuvěřitelnou pečlivostí dokumentovat. Díky jeho vyčerpávající práci má laická veřejnost poprvé možnost detailně nahlédnout do poměrů, které panují na naší politicko-ekonomické scéně. Věřím, že i Policie ČR a Státní zastupitelství ocení obrovský přínos MUDr. Dbalého při rozkrývání hospodářské trestné činnosti.

V této souvislosti si neodpustím dvě citace z října 2012. Tehdy, v reakci na tiskovou konferenci NFPK, týkající se tunelování Nemocnice Na Homolce, kandidát do senátu za stranu NS-LEV 21 MUDr. Dbalý řekl: „Informace zveřejněné NFPK jsou zcela zavádějící a jejich účelovost jsem schopen číselně doložit. Pokud bude NFPK v těchto nepodložených a lživých tvrzeních pokračovat, podám neodkladně trestní oznámení“. A šéf strany NS-LEV 21 Jiří Paroubek k tomu dodal: „MUDr. Dbalý byl výborným ředitelem nemocnice. Zpochybňovat jej lacinými a vyčpělými argumenty je asi totéž, jako kdybych o panu Bernardovi řekl, že jeho pivovar vyrábí patoky jen proto, že mi jeho pivo nechutná.“

Za sebe musím říci, že v té době jsem netušil, že se MUDr. Dbalý vrhl na dráhu spisovatele a co vše z toho vzejde. Dnes však, ohromen pečlivostí jeho dokumentárního díla, mu musím poděkovat. Jsem přesvědčen, že nejsem sám. Díky pane doktore, to se jen tak nevidí a těšíme se na to trestní oznámení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Nadační fond proti korupci

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…