Karol Hrádela: Není divu, že při tak náročné činnosti spolku neměl jeho zakladatel čas na podnikání

20.01.2023 20:03 | Ze sítí

Informace na facebookovém profilu k spolku Pro bezpečnou budoucnost

Karol Hrádela: Není divu, že při tak náročné činnosti spolku neměl jeho zakladatel čas na podnikání
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Snažil jsem se ověřit věrohodnost dokumentu o spolku Pro bezpečnou budoucnost, z.s. a údaje uváděné ve sdíleném příspěvku. Chybu jsem nenašel. Tak jen několik poznámek.

Listina je ve veřejném rejstříku založena. Financování některých organizací ze zdrojů, kde působí naši nerozluční přátelé, je dostatečně známé. Jejich aktivita nesouvisí jen se spolkem Pro bezpečnou budoucnost či subjekty uvedenými ve sdíleném komentáři. Jde o časově delší období. Osoby zde zmíněné se na boji za pevné spojenectví v rámci NATO zasazují dlouhodobě a mají za to dostatečnou podporu ze zdrojů nejen v ČR. Jejich boj proti Ruské politice se projevoval různě.

Petr Pavel skončil v NATO v červnu 2018. Dne 14.6.2018 byl založen spolek Občané pro, z.s. jehož předmět činnosti je mimo jiné "Podpora prozápadní orientace České republiky a jejího členství v Evropské unii a Severoatlantické alianci a Podpora svobodné, na politické moci nezávislé činnosti veřejnoprávních médií, jakož i všech dalších nezaujatých a objektivních zdrojů informací a upozorňování na zdroje záměrně šířící lži a dezinformace." Zakladatelem spolku je například PhDr. PETR KOLÁŘ, dat. nar. 27. září 1962, který dne 29. listopadu 2005 byl jmenován velvyslancem ČR v USA, kde působil do roku 2010, následně do roku 2012 zastával post velvyslance v Rusku. Vzpomínáme na aktivitu rodiny Kolářů dávno před konfliktem na Ukrajině například i v souvislosti s odstraněním pomníku maršála Koněva a v souvislosti se státem spolufinancované činnosti spolku. Evropské hodnoty z.s.

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28465 lidí

Rok po svém návratu z NATO začal Petr Pavel podnikat s předmětem podnikání Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona a s oborem činnosti Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků – zahájeno: 26.08.2019 a původně doba platnosti oprávnění na dobu neurčitou. Ke změně došlo přerušením provozování živnosti oznámené podnikatelem na období od 13.01.2020 do 31.12.2020. Nyní již je pan generál opětovně podnikatelem.

K přerušení podnikání došlo nedlouho po tom, co v listopadu 2019 vznikl spolek Pro bezpečnou budoucnost z.s. Tento spolek se hlásí k hodnotám Ústavy České republiky a úsilí o obranu suverenity, územní celistvosti a politické nezávislosti naší země. Účelem spolku je přispívat k zajištění bezpečné budoucnosti České republiky a jejích občanů. Za tímto účelem spolek vyvíjí osvětovou, vzdělávací, publikační i výzkumnou činnost. Spolek zejména pořádá besedy, diskuse, přednášky, semináře a konference pro širokou i odbornou veřejnost.

Není divu, že při tak náročné činnosti spolku, jeho zakladatel neměl čas na podnikání a věnoval se jiným činnostem než podnikání. Stalo se tak již před oznámením své kandidatury na prezidenta v roce 2022. To však je pochopitelné, když jedním z účelů spolku je: "7. Vytváření ekonomických, materiálně-technických, personálních a odborných předpokladů a podmínek k činnosti spolku včetně podpory jednotlivých členů spolku." Tento účel se naplňuje v podpoře kandidatury pana generála na našeho prezidenta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pikora: Nové údaje o HDP nepřekvapily, recese v ekonomice přetrvává

19:53 Vladimír Pikora: Nové údaje o HDP nepřekvapily, recese v ekonomice přetrvává

HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 st…