Ludvík Šulda: Podávám trestní oznámení na hanobitele hrobu Klementa Gottwalda

27.02.2014 8:51

Vzhledem k zhanobení hrobu představitelů československého komunistického a dělnického hnutí v úterý 25. února 2014 skupinkou antikomunistů jsem podal včera, tj. 26. února 2014, u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Ludvík Šulda: Podávám trestní oznámení na hanobitele hrobu Klementa Gottwalda
Foto: Hans Štembera
Popisek: U hrobu Klementa Gottwalda a dalších funkcionářů bývalé KSČ se sešli sympatizanti i odpůrci. Odpůrců bylo tentokráte více

Včera, 26. února 2014, byla v médiích avizována první zpráva o chystaném trestním oznámení na skupinu antikomunistů, kteří 25. února 2014 pokryli hrob prezidenta Československé republiky Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze 3, v němž je pohřbena také řada dalších představitelů československého komunistického a dělnického hnutí, hanlivými hesly a transparentem s hákovým křížem, rovněž tak na tento hrob vstoupili a fotografovali se na něm společně s výše uvedenými hesly a transparenty.

Z výše uvedených okolností, na základě popisu internetového zpravodajského portálu Parlamentní listy ze dne 25. února 2014 a své vlastní přítomnosti na inkriminovaném místě těsně před začátkem této antikomunistické akce, se domnívám, že tímto jednáním došlo členy organizované skupiny k hanobení hrobu a tedy byla naplněna skutková podstata trestného činu výtržnictví ve smyslu § 358 zákona č. 40/2009, trestního zákoníku. Dále se domnívám, že v rámci uvedeného jednání byly naplněny znaky přípravy trestného činu hanobení lidských ostatků podle § 359 zákona č. 40/2009, trestního zákoníku.

Z těchto důvodů jsem již včera, tj. ve středu 26. února 2014, v odpoledních hodinách podal na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 trestní oznámení, neboť jsem přesvědčen, že na základě výše uvedených skutečností byly splněny důvody k zahájení úkonů trestního řízení směřujících k objasnění a prověření uvedených skutečností, které důvodně nasvědčují spáchání trestného činu, a zároveň k zjištění totožnosti skupiny neznámých pachatelů, jejichž podoba je však díky fotografiím dobře známa, kteří tento trestný čin spáchaly.

Ludvík Šulda

Ludvík Šulda, BBA

  • KSČM
  • Poctivost se musí vyplácet
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ludvík Šulda - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Raketový růst cen komodit ovlivňuje spotřebitelské a výrobní ceny

9:09 Jiří Paroubek: Raketový růst cen komodit ovlivňuje spotřebitelské a výrobní ceny

Když jsem viděl několik televizních debat, ve kterých vystupovali představitelé obou pravicových ko…