Lukáš Lhoťan: V Praze hrozí teroristický útok. Víme, kdo za ním je a o co mu jde

22.04.2014 9:44

Po skandálu s výbušninami a zbraněmi na palestinské ambasádě v Praze směřuje Česká republika k dalšímu velkému skandálu. Tentokrát se ovšem jedná o údajné plánování teroristického útoku na objekt marocké ambasády.

Lukáš Lhoťan: V Praze hrozí teroristický útok. Víme, kdo za ním je a o co mu jde
Foto: ČT
Popisek: Marocká ambasáda
reklama

Podle informací od předsedy Association civique des citoyens marocains (OSMO) Khalida Serboutiho, jej měla před několika týdny zatknout policejní jednotka URNA a byl umístěn do psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, kvůli vypracování psychologického posudku. To vše se mělo odehrát kvůli tomu, že na jeho osobu upozornili pracovníci marocké ambasády v čele s velvyslankyní Souriyou Otmani. Podle informací Khalida Serboutiho na něj měla velvyslankyně Otmani vznést obvinění, že vyhrožoval bombovým útokem na objekt ambasády a fyzickými útoky na její pracovníky.

Jak sdělil pan Khalid Serbouti v telefonickém rozhovoru, byl policií ČR umístěn do psychiatrické léčebny na pozorování a vypracování posudku, jestli by daný akt útoku na objekt ambasády byl schopen realizovat. Serbouti v rozhovoru také řekl, že celá věc je snahou pomstít se mu ze strany velvyslankyně a jejích lidí, neboť dlouhodobě odmítá umožnit velvyslankyni převzít kontrolu nad OSMO a informacemi o marockých občanech sdružených v OSMO. Také na něm měla paní velvyslankyně požadovat umožnění „vyprat“ skrze OSMO peníze vytunelované z rozpočtu ambasády.

Jak tvrdí Khalid Serbouti, vše odmítl a vznesená obvinění z vyhrožování teroristickým útokem jsou snahou velvyslankyně a jejích lidí se mu pomstít a společensky ho v České republice zničit. Kontaktoval jsem telefonicky ambasádu Marockého království (233 325 656) kde si mne předávali jednotliví pracovníci, aby mi nakonec řekli, že se k případu nebudou vyjadřovat telefonicky a pokud chci od nich nějaké informace, mám je kontaktovat písemně poštou a oni se rozhodnou, jestli mi odpoví. Vyjádření policie ČR k případu se mi také nepodařilo zatím získat.

Část informací poskytnutých české veřejnosti panem Khalidem Serboutim se mi již podařilo ověřit. Na podrobnostech případu a ověření všech informací i od jiných informátorů pracuji. Zdá se, že se jedná o skandál mezinárodních rozměrů, v němž mohou figurovat i souvislosti s vývozem zbraní do západní Afriky a Alžíru či Lybie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: eportal.parlamentnilisty.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: 94 % populace se s koronavirem doposud nikdy nesetkalo?

22:16 Miroslav Macek: 94 % populace se s koronavirem doposud nikdy nesetkalo?

Páteční glosy Miroslava Macka