Stejně jako Rišávíová i Karbúlí čekal několik let na smrt. K ní byl tento člen Al-Káidy odsouzen za vraždu jordánského státního příslušníka.
Tvrdými výrazy Jordánsko také nešetří. Islámskému státu, který pilota Kasásbu tak brutálně odpravil, slibuje Ammán odpověď, která prý „otřese zemí“.
Člověku se vybaví stará blízkovýchodní zásada „oko za oko, zub za zub“ – ostatně, tuhle zásadu mluvčí jordánské armády výslovně zmínil.
Ale i kdyby sebevíce chtělo, nakolik účinně se Jordánsko může Islámskému státu pomstít? I kdyby hodlalo jeho zajaté příslušníky likvidovat stejně krutě, jak likviduje Islámský stát své skutečné či domnělé nepřátele (uřezávání hlav, kamenování, pohřbívání zaživa, teď i upálení), v dohledné době se k takovým zajatcům nedostane.
Jordánsko přece s Islámským státem nevede pozemní válku. Jordánci na pilotovu vraždu nejlépe odpoví tím, že budou pokračovat v práci Maáze Kasásby. Tedy v leteckých úderech na Islámský stát a jeho infrastrukturu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
pilot , vražda , Slezák , Jordánsko , Islámský stát
autor: Český rozhlas
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

15:26 Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna
Denní glosy Petra Hampla.