Miroslav Macek: To by tak bylo, aby sem nějací imigranti chodili pracovat

13.03.2017 15:40

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: To by tak bylo, aby sem nějací imigranti chodili pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Geniální radu dostal prezident Zeman do dalších prezidentských voleb: nebude chodit do mediálních klání kandidátů, nebude je nikterak napadat, ani odpovídat na jejich případné ataky.
Od této chvíle každé vymezování se proti Zemanovi bude působit poněkud planě a trapně a další uchazeči budou muset hledat pozitivní rozdíly mezi sebou a Zemanem. A to je na vybuzení tolik potřebných emocí poněkud málo…

ČSSD na svém sjezdu oprášila staré luxovské heslo vládní strany, která se před volbami musí distancovat od výsledků své koaliční politiky: NEJSME JAKO MY!

Cizinecká policie v pátek vydala nebo vydá 55 lidem, které ve čtvrtek zadržela v pražském skladu e-shopu Rohlík.cz, rozhodnutí o vyhoštění z České republiky. S dalšími 11 cizinci je správní řízení pro jejich vyhoštění zahájeno, řízení bude následovat po víkendu.

Zadržení měli u sebe vízum vydané pro jinou zemi než ČR a na základě toho nemohou být v ČR zaměstnáni, tvrdí policisté.

Správně! To by tak bylo, aby sem nějací imigranti chodili pracovat! Co by pak dělaly všechny ty neziskovky, které k nám chtějí natahat další pobírače dávek? Vždyť by nám, nedej bože, mohly klesnout i daně!

Hlas internetového lidu pak říká: Pracující Ukrajinec je pro tuto společnost mnohem větším přínosem než 90 % úředníků.

Já aspoň umím jazyky! Takto si do premiéra Sobotky rýpnul ministr financí Babiš. Doufám jen, že mezi jazyky, které umí, nezahrnul češtinu a slovenštinu…

Jakub Horák na facebooku:

Pokud chcete pochopit, jak tu dnes funguje prezidentská volba, musíte zapomenout na politiku a dívat se na to jako většina voličů, tedy jako na televizní seriál. Otázka tedy zní: chce většina diváků, aby postava Miloše Zemana opustila seriál a nahradil ho jiný herec? Nechce. Strýc Miloš je vděčná postava - trousí moudra, občas se ožere, umí pěkně posílat ostatní herce do prdele. O nic jiného už dneska nejde.

Marek Švehla v Respektu dne 8. 3.:

(Zeman) „v pátek poděkuje za „velkou podporu“, pochválí si dosavadní čtyři roky ve funkci a oznámí návrat do čtenářského křesla své novoveselské chalupy.“
A následoval zasvěcený rozbor, proč se tak stane…

Z Neviditelného psa:

Teď už víme, co je ten hnisavý vřed na těle města – je to zásilková firma Rohlík. Cizinecká policie tam udělala velkolepý zátah a v klepetech jí zůstalo osmdesát zlosynů, tedy cizinců, prý pracujících bez povolení. Připomnělo mi to zprávu z novin z doby minulé, bylo to někdy v osmdesátých létech. Tam taky policie, ovšem to byla Vé Bé, přísně zasáhla proti tlupě zločinců. Ti se pohybovali po půdách a – považte - za prachy ty půdy uklízeli! Není divu, že obrněná pěst dělnické třídy zasáhla a tu pakáž pořádně skřípla. Teď je to zase obrněná pěst, ale byrokratické třídy. Dobře jim tak, šmejdům! Nemají pracovat v Rohlíku. Kdyby pásli kurvy na Václaváku, prodávali heroin a pašovali migranty do Německa, nestalo by se jim nic. To je poučení pro příště.

Jen toho Rohlíku je mi líto. Je to firma sympatická, rychle se rozvíjí, lidem užitečná, vzniklá z práce a nikoli dotací. Jenže co s ním, s Rohlíkem? Češi pracovat nechtějí a cizinci nemohou.

Aspoň že tu policii máme výkonnou.

Petr Paulczyński:

Více žen v politice? Tak se na to podívejme: Clintonová, Albrightová, Merkelová, Mogheriniová, Ashtonová, Wallströmová, Vašáryová, Jourová, Šabatová, Marksová, Valachová, Langšádlová, Jacques-Bursíková, Stehlíková, Kleslová….

Čeština je jazyk vtipný:

ANOrektik = člověk obdivující Babiše…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Hrdina okamžiku: Starosta Brna-Líšně

19:48 Jiří Paroubek: Hrdina okamžiku: Starosta Brna-Líšně

Tématu odcházení z kandidátky jsem se již v z týdnu věnoval. Jedná se o odstoupení starosty jedné z …