Miroslav Macek: Vláda bohužel stále dlí hlavou v eurounijní řiti

16.08.2022 9:11 | Glosa

Útermí glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Vláda bohužel stále dlí hlavou v eurounijní řiti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Ceny elektřiny v Evropě se vyšplhaly na další rekord, podle analytiků je to zejména reakce na pokračující zdražování zemního plynu. Cena klíčového termínového kontraktu na elektřinu v Německu se dnes na evropské energetické burze European Energy Exchange (EEX) zvýšila o více než tři procenta na 475 eur (11 600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední dva měsíce se zhruba zdvojnásobila a je téměř šestkrát vyšší než před rokem, uvedla agentura Bloomberg.
Dodávám:
Tato zpráva, kdybychom konečně opustili nákup n

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14765 lidí

aší levné elektřiny přes burzu, prodávali na ní draho jen přebytky a našim občanům prodávali českou elektřinu za české ceny, by byla velice pozitivní. Vláda bohužel stále dlí hlavou v eurounijní řiti…

***

Loď Razoni, která se na začátku srpna jako vůbec první vydala z Oděsy s nákladem kukuřice, zmizela ve východní části Středozemního moře. Náklad byl podle ukrajinských úřadů několikrát přeprodán a už tři dny se neví, kde teď plavidlo je. Informovala o tom v pondělí s odvoláním na ukrajinskou ambasádu v Libanonu agentura AP.
Dodávám:
Myslím, že hlavně ten trojnásobný přeprodej zachrání svět a hlavně Afriku od hladomoru…

***

Osmdesát procent Rakušanů podporuje rakouskou neutralitu a setrvání mimo NATO. Stejně tak drtivá většina hlavních politických sil v zemi.
A tak mne napadá, kdyby se u nás udělal průzkum veřejného mínění, zda nechceme jít cestou Rakouska, kolik procent občanů by bylo pro?
Jenže já stále zapomínám, že jsme ve válce a Rakousko ne…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Po volbách

12:52 Petr Hampl: Po volbách

Denní glosa Petra Hampla