Miroslav Šlanc: Promarněná šance "chvilkařů"

15. 11. 2019 20:04

Pan Minář, ač sám sebe nazývá křesťanem, promarnil tu jedinečnou chvilku na to, aby lidem pověděl skrze evangelium o Boží lásce a o pokoře. Že musíme začít všichni u sebe. Jenom změna chování nás jednotlivců, skutečně ovlivní kvalitu života ve společnosti.

Miroslav Šlanc: Promarněná šance "chvilkařů"
Foto: Repro Facebook
Popisek: Mikuláš Minář před Hradem trhá Ústavu ČR

Pan Minář se diví, že je napadán, že vše dělá na politickou objednávku opozice. To se ale nemůže divit, protože je to vše až jednostranně zaměřené na Babiše, Zemana a Benešovou. A opoziční politici se chlubí, jak se těchto protestů zúčastňují a jak jsou pěkné. Ptal se někdy pan Minář obyčejných lidí, co oni by si přáli. Lidé v mém okolí by si přáli, aby se nesmyslně nevyplácely dávky na bydlení a dávky sociální. Aby stát dokázal ochránit své občany před násilníky, piráty silnic, lichváři, šmejdy, obchodníky s chudobou. Stát má řešit přeplněné domovy pro seniory. Lidé by si přáli nejezdit za zubařem desítky kilometrů, aby ač si platí celý život zdravotní pojištění, tak u zubaře zaplatili tisíce korun. Další a další situace, které komplikují lidem obyčejný život. A za ty všechny komplikace nemůže jenom Babiš se Zemanem, ale i naprosto neschopná současná opozice a předchozí vlády. Pan Minář nechce zakládat polickou stranu, protože je dost chytrý na to, aby věděl, že prorazit s novou stranou v parlamentních volbách, je velice přetěžká věc a v podstatě by se stal poraženým. Na posledních protestech roztrhal Ústavu České republiky, a jako důvod uvedl, že když ji Zeman nedodržuje (nikdy to nebylo pravomocně potvrzeno), tak on ji může klidně roztrhat. Jestli má pocit, že on je ten, kdo má náš lid vyvést ze tmy na světlo, tak ať nás vyvede. Ale kdo jiný než on jako křesťan, by měl vědět, že bez vůle a pravdy Boží to nepůjde. Trháním ústavy to nedokáže. Možná proto příště roztrhá na veřejnosti Bibli, až otevře oči a zjistí, že s ním v davu jsou lidé hříšní, bez pokání a pokory. A třeba tu Bibli i zapálí, protože žádné jiné světlo na které nás chce vyvést už nevidí. Lidé mnohdy dostanou Bohem danou situaci k tomu, aby lidem zvěstovali zprávu o sebeobětování Krista za naše hříchy. Někdy se ale může stát, že když už před tím davem stojí, upřednostňují pouze sebe na Boha zapomenou. Lidé se mají milovat a ctít se navzájem a ne nabádat k nenávisti. A to platí o nás o všech.

Miroslav Šlanc

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marie L. Neudorflová: Co kdyby se Rakousko-Uhersko nerozpadlo…

12:32 Marie L. Neudorflová: Co kdyby se Rakousko-Uhersko nerozpadlo…

Snad není nutné dokazovat, že bez osamostatnění se v roce 1918 by na tom dnes byly středoevropské ná…