Nadační fond proti korupci: Podáváme trestní oznámení v souvislosti s hradeckou černou stavbou

24. 9. 2016 10:01

Nadační fond proti korupci podává trestní oznámení v souvislosti s jednáním společnosti CTP Invest a společnosti PSG a jejich snahou získat dodatečné stavební povolení k rozestavěné rozsáhlé černé stavbě v Hradci Králové.

Nadační fond proti korupci: Podáváme trestní oznámení v souvislosti s hradeckou černou stavbou
Foto: nfpk.cz
Popisek: Nadační fond proti korupci
reklama

Společnost CTP Invest začala stavět rozsáhlý komerční areál v Hradci Králové v prosinci roku 2014, a to v rozporu s územním rozhodnutím a bez stavebního povolení. Následné výzvy k zastavení výstavby společnost CTP Invest ignorovala a přes udělenou pokutu pokračovala ve výstavbě. Společnost v dubnu roku 2015 požádala o prodloužení územního rozhodnutí, které bylo dříve vydáno pro jinou firmu, o žádosti však nebylo rozhodnuto. Město rovněž odejmulo souhlasy udělené v roce 2007 ohledně realizace jiného projektu, který nebyl realizován. V prosinci roku 2015 zástupci města obdrželi od společnosti CTP Invest dopis, ve kterém společnost městu nabízí darování finančních prostředků ve výši 7 milionů korun a žádá o vyslovení souhlasu města s vydáním dodatečného stavebního povolení. V únoru roku 2016 zástupci města obdrželi analogickou nabídku, a to od subdodavatele uvedené společnosti. Firma PSG ve svém dopise uvádí, že by chtěla „obdržet souhlas města s rozšířením příjezdové komunikace a získat stavební povolení“ a dále informuje, že Hradci Králové v souvislosti s dokončením výstavby nabízí „investice do majetku města v souhrnné výši 15 milionů korun“.

Další dějství nastalo v srpnu 2016, kdy zástupci města obdrželi dopis od společnosti CTP Invest, v němž společnost vyčíslila škodu, která jí měla být odmítavým postupem města způsobena, na 8 milionů eur. Společnost vyzvala město k jednání o způsobu náhrady této škody. Další „kolo“ řešení celého sporu ohledně rozsáhlé černé stavby proběhne na zasedání zastupitelstva města Hradec Králové dne 27. září tohoto roku.

Nadační fond proti korupci v souvislosti s výše uvedeným podává trestní oznámení za účelem, aby policie prošetřila, zda nedošlo k trestnému činu.  

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislou iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberální institut: Potravinová soběstačnost je drahý a nebezpečný nápad

16:26 Liberální institut: Potravinová soběstačnost je drahý a nebezpečný nápad

Poslanecká sněmovna v současné době projednává legislativní návrh skupiny poslanců na zvýšení potra…