Neomarxistické myšlenky za honem na úspěšné, říká Knížák

6. 11. 2018 9:21

Na české veřejné scéně se objevila nová občanská iniciativa. Lidé, kterým nejsou lhostejné především soudní kauzy týkající se solárních elektráren, založili Spolek Spravedlnost. „Soudní rozhodnutí i soudní procesy mají jednotný a pravděpodobně předem daný scénář, který jde ještě ruku v ruce s kampaní silně živenou především veřejnoprávní televizí. Navíc je zcela ignorováno právo na obhajobu a všechny argumenty obviněných jsou shazovány ze stolu.

Neomarxistické myšlenky za honem na úspěšné, říká Knížák
Foto: Spolek Sprevedlnost
Popisek: Spolek Sprevedlnost
reklama

Nechceme čekat, až se tento přístup soudní moci stane běžnou součástí naší společnosti,“ burcuje veřejnost předseda spolku Petr Vašát, kterého přimělo k založení spolku rozhodnutí v procesu chomutovských solárních elektráren Zdeněk-SUN a Saša-SUN patřících železárnám Zdeňka Zemka. Jeho krok začal hned získávat podporu. Ke spolku se přidávají další lidé, veřejnost se o případ začala zajímat a mnoho lidí podepisuje petici. „Jsou dvě možnosti – buď jde o justiční omyl, nebo o justiční zločin,“ prohlásil po prostudování celého případu předseda Společnosti pro právní stát Václav Budínský, jehož Společnost hodlá další kroky české justice v tomto případu bedlivě sledovat.

Nad celou solární kauzou Zemkovy rodiny kroutí hlavou i bývalý ředitel Národní galerie a rektor Akademie výtvarných umění Milan Knížák. „Možná je to pod vlivem neomarxistických myšlenek šířících se západním světem nebo je to jen prostá česká závist, co způsobilo „hon na úspěšné“. Možná je to důsledek toho, že politické moci se chopil oligarcha, který skrytě likviduje veškerou konkurenci,“ nebojí se zamířit do nejvyšších míst Knížák a přidává: „Dobře si pamatuji, jak stát podporoval vznik slunečních elektráren a po letech, když se změnil politický názor, začal hon na „voltaické čarodějnice“, “ vysvětluje český performer.

Autor textu: Aleš Mazurek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Mravní úpadek zákonodárců a soudců

21:37 Karel Januška: Mravní úpadek zákonodárců a soudců

Pokud znění zákonných předpisů umožňuje „osobám s právnickým vzděláním“ ždímat z občanů a ze státní …