Titanic zvolna mizí pod hladinou, na palubě se tančí a rozdávají se chlebíčky. Záchranný člun s papaláši mizí za obzorem. Pařížská konference proti globálnímu oteplování ukázala naplno pokrytectví a cynismus mocných tohoto světa.
Černý mesiáš už doma není prorokem
Mezi nejaktivnější účastníky konference patřil samozřejmě prezident USA Barack Obama. Zatímco bouřil za řečnickým pultem, že se Spojené státy stanou předvojem v boji proti globálnímu oteplování, snesla se na něj v jeho vlastní zemi vlna kritiky. Americký kongres odhlasoval, že Obamovy vnitřní klimatické regulace tak jako tak zruší.
„Zatímco americký prezident řeční v Paříži, americký lid má jiné priority,“ řekl republikánský senátor John Borrasso. „Zajímají ho pracovní příležitosti, ekonomika a boj proti terorismu. Na prezidentovy sliby se nelze spolehnout.“
Senátorovi dávají za pravdu průzkumy veřejného mínění. Komedie s globálním oteplováním se umístila podle Gallupova ústavu mezi občany USA na posledním sedmém místě zájmu ze sedmi, až za kácením deštných pralesů. Ukázalo se, že oteplovací byznys zajímá Američany ještě méně, než loni.
Další oteplovací podvod
Ale už i mezi odbornou veřejností se množí se hlasy, že problém změn klimatu vůbec neexistuje, což ovšem neznamená, že by byla pařížská konference „o ničem“. Americká agentura pro oceány a atmosféru (NOAA) vydala v červnu 2015 studii, která měla připravit Obamovi půdu pro Paříž. Podle této studie znamená změna klimatu obrovský problém, dokonce větší, než se dosud předpokládalo a který je třeba – samozřejmě – řešit vynaložením obrovských finančních prostředků z veřejných (daňových) zdrojů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV