Otevřený dopis „lovce šmejdů" Zbyňka Prouska spolku Milion chvilek pro demokracii

17.02.2020 15:19

Otevřený dopis „lovce šmejdů" Zbyňka Prouska z Mělníka, v plném znění a bez redakčních úprav.

Otevřený dopis „lovce šmejdů" Zbyňka Prouska spolku Milion chvilek pro demokracii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soukromý detektiv Zbyněk Prousek
reklama

Zbyněk Prousek

občan České republiky

OTEVŘENÝ DOPIS

 

Spolku Milion Chvilek, z. s.

k rukám předsedy spolku – pana Mikuláše Mináře

Vážení,

média takřka s pravidelností přináší informace o vašich aktivitách a postojích v rámci realizace vaší občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Dovolte mi proto moji velmi stručnou „občanskou“ reakci.

Tímto vyjadřuji zásadní nesouhlas s drtivou většinou vámi presentovaných stanovisek, názorů, a ultimát, a zejména pak vašich stanovisek a názorů směrem k justici.

Nejsem nikdo jiný, než řadový občan České republiky. V rámci mých občanských aktivit se po několik let zabývám problematikou tzv. ŠMEJDŮ a jejich byznysu, mnohdy ještě umocněném o mimořádný hyenismus, který v podstatě spatřuji jako státem nedůsledně a povrchně potíraný organizovaný zločin, kdy zejména zmíněná povrchnost a nedůslednost pak vede ke stále zvyšující se latenci pachatelů i nárůstu způsobů a forem jimi páchaných podvodů i související protiprávní činnosti, včetně nárůstu počtu jejich obětí, což ve svém důsledku způsobuje jak hmotné škody přímým obětem, tak velké finanční úniky státu. Způsobuje ale také narůstající nedůvěru mezi občany, nedůvěru veřejnosti ve slušnou obchodní a podnikatelskou činnost, nedůvěru ve spotřebitelské smlouvy, nedůvěru ve spravedlivý a funkční výběr daní, nedůvěru ve vymahatelnost zákonů a práva, nedůvěru v rovnost před zákonem, nedůvěru v instituce státu; zejména pak v policii a justici, a ve finále - nedůvěru ve fungující demokracii.

Tak říkajíc – vím tedy své o tom, jak z pohledu občana funguje v naší zemi policie, jak funguje v naší zemi justice, a potažmo i stát. Přesto, nebo spíš právě proto vyjadřuji můj zásadní nesouhlas s drtivou většinou vámi presentovaných stanovisek, názorů, a ultimát.

Vyzývám vás proto

abyste ve vaší občanské angažovanosti a vašich veřejných aktivitách populismus a snahu o emoční reakce občanů v důsledku využívání či konstrukce jakých si „pseudokauz“ nahradili skutečnou podporou oprávněných zájmů prostých lidí, a to zejména proti ohrožením v důsledku narůstajícího selhávání ze strany policie, narůstajícího selhávání institutu státního zastupitelství, proti libovůli a šablonovitosti v aplikaci zákonů, proti hyenismu mnoha exekucí, atd., atp. – prostě proti všemu, co opravdu negativně ovlivňuje život a narušuje základní lidská práva v naší zemi.

Vaše Prohlášení k 21. srpnu 1968 zveřejněné na vašich webových stránkách jste vybavili moudrým heslem: „BUĎME ODVÁŽNÍ A MLUVME SPOLU“. Ideu tohoto moudra sdílím, a nebráním se proto ani případné veřejné diskuzi s vámi.

S pozdravem

V Mělníku dne 17. února 2020

Zbyněk Prousek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rudolf Mládek: Liberální demokracie selhala jako selhal socialismus

9:20 Rudolf Mládek: Liberální demokracie selhala jako selhal socialismus

Liberální demokracie, prezentovaná Evropskou unií a zaklínající se globálním trhem, vyjma jiného na…