Pavel Foltán: Jako vosy na bonbón a med jen „elitám“? Cui bono?

24.08.2025 17:36 | Monitoring
autor: PV

Glosa Pavla Foltána k aktuální politické situaci.

Pavel Foltán: Jako vosy na bonbón a med jen „elitám“? Cui bono?
Foto: archiv P. Foltán
Popisek: Pavel Foltán, písničkář, mediální právník, analytik, bývalý univerzitní pedagog

Klaus je v politice matador už dávno. A jen tak někdo (či dokonce kdekdo) na něj nemá. A zdá se, že ještě nějakou dobu mít nebude. Kdysi v 90. letech tu byl jeden vtip ergo politická hádanka: „Jaký je rozdíl mezi Bohem a Klausem? Bůh si nikdy nemyslel, že je Klaus.“ No comment. Ale čas jde dál, vše plyne a vše se mění.

Jistě už po tisíciletí platí, že „erare humanum est“. A chyby dělal i Klaus – a ne malé a ne málo a nikdy za ně neplatil jen on sám. Bohužel – jako příklad pro vývoj politiky v tuzemácku to nebylo nejlepší řešení pro lid a národ. A ta politika (a hlavně i ta její „politická kultura“) tady podle toho taky dopadla. Hubou přímo na držku. A odnáší to zase jen lid a národ. Čili občan, volič a daňový poplatník. Inu, jak jinak – a zrovna v tuzemácké kotlině hazardů politických bůkmejkrů a spol. falešných hráčů. A s tím tady ten lid a národ bude muset šmahem skoncovat. A jednou pro vždy. A už brzy. 

Klaus je za bukem a tiše si to všechno labužnicky vychutnává. Fiala už dávno jen tak zírá z autu. Zhruba tak nějak podobně jako špidlibojs včetně Bohuše po lekci, co jim dal Zeman s velkým nadhledem a plezírem. Ať to bylo, jak to bylo, hráči střihu Klause a Zemana už tady v politice nejsou. A kdo ví, kdy budou. Jestli ještě vůbec někdy.

Nicméně tu šachovou hru Klaus hraje dál a zdá se, že i Zeman se tím náramně baví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Seděli pěkně pospolu, pivo teklo proudem...

15:22 Přemysl Votava: Seděli pěkně pospolu, pivo teklo proudem...

Ten výlet z Bavor do Brna se našim milým krajanům vydařil. Počasí přálo, hostitelé byli pozorní, úsm…